"Could You Be Loved" Boba Marleya - muzyczny wykład o życiu

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2014 13:27
W cyklu "Understoodio" zgłębiamy znaczenie hitów autorstwa znanych na całym świecie wykonawców. Tym razem zmierzymy się z utworem "Colud You Be Loved" Boba Marleya.
Audio
  • "Could you be loved" Boba Marleya. Jak powstawał ten numer i w jaki sposób tłumaczy filozofię życia muzyka? (Czwórka/Muzyczny Lunch)
Bob Markley podczas koncertów zarażał słuchaczy swoimi emocjami
Bob Markley podczas koncertów zarażał słuchaczy swoimi emocjamiFoto: wikimedia.commons/fot.Eddie Mallin

"Jah jest prezydentem, Jah jest kierownikiem" - to cytat z jednej z najpopularniejszych piosenek grupy Jamal. O tym, kim jeszcze jest Jah, dowiadujemy się od samego Boba Marleya z utworu "Could You Be Loved".

Utwór "Could You Be Loved", pochodzący z wydanego w 1980 roku, ostatniego w życiu Marleya krążka "Uprising" to prawdziwy muzyczny wykład o rastafarianizmie. Zarówno dla ludzi spragnionych wiedzy o tym, czym jest Babilon, jak i dla tych, którzy chcą wiedzieć, dlaczego warto być z Jah. Bob w tym numerze wyjaśnia swoją filozofię życia. Wystarczy posłuchać, by ją poznać.

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Data emisji: 25.11.2014

Godzina emisji: 13.00

Materiał przygotował: Marek Zięba

(kd/czwórka/kul)

Czytaj także

Jerzy "Słoma" Słomiński: muzyka korzeni wciąż gra w mojej pracowni

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2014 13:00
Jurka "Słomę" Słomińskiego znają wszyscy, którzy słuchali bębnów w Jarocinie, a także ci skupieni wokół społeczności, która powstała wokół jego domu i pracowni w Dąbrówce. Tam mieszka, tworzy i robi bębny od 1982 roku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Power of Trinity: na płycie Legorock pokazujemy nową twarz

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2014 10:30
8 września odbędzie się premiera najnowszej płyty formacji Power of Trinity. - "Legorock" ma reggae w pulsacji, ale więcej tutaj gitarowych riffów - mówią zaproszeni do studia muzycy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ras Luta świadomie zrezygnował z masowości

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2014 12:00
"Rzeka życia" to wyjątkowe wydawnictwo w dyskografii Ras Luty, jednego z najbardziej znanych polskich wokalistów reggae. - Wydawnictwa akustyczne, mocno intymne to rzeczywiście rzadkość w tym gatunku. Cieszę się, że mogłem się zmierzyć z tym wyzwaniem - powiedział w Czwórce artysta.
rozwiń zwiń