X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piosenki na 100-lecie: Aya RL "Ulica miasta"

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 16:15
- Wybrałem tę piosenkę, bo doskonale oddaje klimat lat 80. i pokazuje pozorne rozluźnienie więzów politycznych i obyczajowych - opowiada Marcin Kusy z radiowej Jedynki.
Audio
  • Dziennikarz radiowej Jedynki Marcin Kusy o Aya RL "Ulica miasta" (Muzyczny lunch/Czwórka)
Poznań 1984 rok - polski zespół rockowy Aya RL, w składzie Igor Czerniawski (L), Jarosław Lach (C), Paweł Kukiz (P), przed występem w Hali Arena na koncercie Rock Arena
Poznań 1984 rok - polski zespół rockowy Aya RL, w składzie Igor Czerniawski (L), Jarosław Lach (C), Paweł Kukiz (P), przed występem w Hali Arena na koncercie Rock ArenaFoto: PAP/Longin Wawrynkiewicz

Czytaj także
lao che - koncert_1200.jpg
Piosenki na 100-lecie: Lao Che "Godzina W"

Utwór funkcjonuje pod wieloma tytułami, ale niezmiennie zachwyca precyzją wykonania. - "Na mojej ulicy nikogo nie dziwi człowiek" śpiewa Paweł Kukiz i robi to naprawdę przejmująco na zdehumanizowanym podkładzie stworzonym przez klawiszowca Igora Czerkawskiego - mówi dziennikarz muzyczny i ekspert naszego cyklu "Piosenki na stulecie odzyskania Niepodległości Polski".

***

"Piosenki na stulecie odzyskania Niepodległości Polski" to muzyczny cykl Czwórki. Od stycznia do 11 listopada 2018 r. w każdy czwartek w audycji "Muzyczny Lunch" (godz. 13.05) prezentujemy jedną polską piosenkę od 1918 roku po współczesność. Celem cyklu jest przybliżenie historii Polski przez muzykę i jej twórców. Wybór piosenek nie jest przypadkowy - wybrane utwory ilustrują historię naszego kraju, nawiązują do konkretnych wydarzeń i oddają ducha epoki. "Piosenki na stulecie odzyskania Niepodległości Polski" przygotowują Justyna Tylczyńska i Norbert Borzym.

kul/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piosenki na 100-lecie: Dezerter "Spytaj milicjanta"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 17:00
Milicja Obywatelska, czyli MO, powstała w roku 1944, a w 1983 roku zaśpiewali o niej członkowie punkrockowej formacji Dezerter. - "Spytaj policjanta" był jak policzek wymierzony w MO. Mimo to utwór ukazał się oficjalnie, choć kryje się za tym partyzancka historia - opowiada Bartek Koziczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piosenki na 100-lecie: Cool Kids Of Death "Butelki z benzyną i kamienie"

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2018 15:50
Pod koniec lat 90. muzyka rockowa uległa pewnej stagnacji. W Polsce odpowiedzią na ten stan była łódzka formacja Cool Kids Of Death. - Muzyka zespołu była zrobiona w absolutnie amatorskich warunkach, ale miała moc petardy - mówi Bartek Koziczyński.
rozwiń zwiń