X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piosenki na 100-lecie: "Mury" Jacka Kaczmarskiego

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2018 15:45
- Utwór Jacka Kaczmarskiego, uważany za nieoficjalny hymn Solidarności, powstał na bazie katalońskiej kompozycji "L'estaca" - opowiada dziennikarz Filip Łobodziński.
Audio
  • Dziennikarz Filip Łobodziński opowiada o "Murach" Jacka Kaczmarskiego (Muzyczny Lunch/Czwórka)
Jacek Kaczmarski podczas koncertu Bardowie bez granic, który zakończył 18. Ogólnopolski Przegląd Piosenki Autorskiej OPPA 2000 w Warszawie
Jacek Kaczmarski podczas koncertu "Bardowie bez granic", który zakończył 18. Ogólnopolski Przegląd Piosenki Autorskiej OPPA 2000 w Warszawie Foto: PAP/Tomasz Gzell

Jacek Kaczmarski jako twórca niesłychanie świadomy ułożył swój tekst w taki sposób, by pokazać samotność artysty. - Pokazać samotność człowieka myślącego w sposób niezależny w sytuacji, w której zbiorowość przywłaszcza sobie to, co on czy ona zrobili. W tym sensie jest to utwór na rocznicę niepodległość Polski wyśmienity - podkreśla Łobodziński i tłumaczy, w jaki sposób "Mury" podchodzą do zjawiska zrywu niepodległościowego.       

Czy żywioł narodowo-wyzwoleńczy jest destrukcyjny? Dlaczego warto "wyrwać murom zęby krat"? I jak burzyć, żeby nie zostały zgliszcza? O tym w nagraniu audycji.

***

"Piosenki na stulecie odzyskania Niepodległości Polski" to nowy muzyczny cykl Czwórki. Od stycznia do 11 listopada 2018 r. w każdy czwartek w audycji "Muzyczny Lunch" (godz. 13.05) prezentujemy jedną polską piosenkę od 1918 roku po współczesność. Celem cyklu jest przybliżenie historii Polski przez muzykę i jej twórców. Wybór piosenek nie jest przypadkowy - wybrane utwory ilustrują historię naszego kraju, nawiązują do konkretnych wydarzeń i oddają ducha epoki. "Piosenki na 100-lecie" przygotowują Justyna Tylczyńska i Norbert Borzym.

kul/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koncert Niepodległości na cześć "Młodych Wilków"

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2016 13:01
11 listopada 2016 roku w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się Koncert Niepodległości pt. "Młode Wilki". - Większość powstańczych zrywów zaczynała właśnie młodzież, choć dziś o tym raczej się nie pamięta - mówił w Czwórce pomysłodawca i organizator tego przedsięwzięcia Jacek "Wiejski" Górski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Panny Sprawiedliwe. Wokalistki opowiadają o historii Polski

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2018 14:30
1 lutego odbędzie się premiera płyty "Panny Sprawiedliwe wśród Narodów Świata", czyli kolejnej odsłony cyklu "Panny Wyklęte". - Znów przygotowaliśmy album, który niesie ze sobą ogromny ładunek emocji. Być może dlatego, że wszystkie utwory śpiewają na nim kobiety, one też same piszą sobie teksty - opowiada pomysłodawca i muzyk, Darek Malejonek. 
rozwiń zwiń