Kroki: elektroniczny pamiętnik w kolorze tysiąca wysp

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2019 15:50
- Wystarczy spojrzeć na okładkę "Controlled Chaos", żeby przekonać się, że ta płyta utrzymana jest w kolorystyce "sosu tysiąca wysp" - śmieją się człownkowie zespołu Kroki". - Ale tak naprawdę chodziło nam o to, żeby na tym albumie był brud i historie wyciągnięte z różnych miejsc - tłumaczą. 
Audio
  • Kontrolowany chaos według zespołu Kroki (Muzyczny Lunch/Czwórki)
Kroki w składzie - od lewej: Paweł Stachowiak, Jakub Goleniewski i Łukasz Palkiewicz
Kroki w składzie - od lewej: Paweł Stachowiak, Jakub Goleniewski i Łukasz PalkiewiczFoto: Czwórka/Martyna Ogonek

Czytaj także
bitamina 1200.jpg
"Kwiaty i Korzenie". Jak brzmi nowa Bitamina?

Na drugiej płycie zespołu znalazło się 12 utworów, pełniących rolę rozdziałów w cyfrowym pamiętniku z życia producenta Szatta, wokalisty Jakuba Goleniowskiego i basisty Pawła Stachowiaka. Jak "czytać' nowe wydawnictwo Kroków? - Najlepiej od tyłu, czyli od spisu utworów na okładce płyty. Przy każdym tytule utworu podana jest też data. W ten sposób słuchacze mogą sprawdzić w jakim okresie powstała dana kompozycja oraz poczuć emocje, które nam wtedy towarzyszyły - wyjaśnia wokalista Jaq Merner, czyli Jakub Goleniewski.

Muzycy opowiadają także, jak wygląda ich życie muzyczne poza Krokami, dlaczego nie lubią wynajmować studia na godziny i gdzie będzie ich można wkrótce usłyszeć.

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Goście: Łukasz Szatt Palkiewicz, Jaq Merner, czyli Jakub Goleniewski i Paweł Stachowiak (zespół Kroki)

Data emisji: 15.08.2019

Godzina emisji: 13.05

kul

Czytaj także

Jacek Sienkiewicz: jestem odporny na trendy

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2019 12:40
- Widzę trendy, bo nie da się ich nie zauważyć, ale staram się nie przejmować opinamii co powinienem, a czego nie. Słucham siebie i swojej intuicji, choć wiem, że i ona bywa omylna - opowiada kompozytor i producent muzyki elektronicznej Jacek Sienkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak na Gaję Hornby zareagowali fani Margaret?

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2019 11:00
- Bałam się, jak słuchacze przyjmą nowe piosenki. I mam wrażenie, że część z nich była przerażona. Ale teraz reagują żywo i entuzjastycznie - opowiada Margaret. Artystka zadebiutowała właśnie pierwszym albumem po polsku, na którym jako Gaja Hornby prezentuje nieznaną dotąd twarz.  
rozwiń zwiń