Najlepszy Folkowy Fonogram Roku i Fonogram Źródeł, Nowa Tradycja - folkowe uderzenie w Polskim Radiu

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2020 12:34
Gościem Czwórki był Piotr Kędziorek, redaktor naczelny Radiowego Centrum Kultury Ludowej, który opowiadał o zbliżających się muzyczno-folkowych wydarzeniach w Polskim Radiu. 
Audio
  • Piotr Kędziorek opowiada o zbliżających się wydarzeniach muzycznych w Polskim Radiu (Muzyczny Lunch/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/krsmanovic

lumpeks 1200.JPG
Nowa Tradycja 2019. Różne ścieżki do tradycji

Wielkimi krokami zbliżają się konkursy na najlepszy Folkowy Fonogram Roku i Fonogram Źródeł, czyli płytę z muzyką tradycyjną, wydaną w minionym roku w Polsce. - Oba te konkursy toczą się równolegle, choć inny jest skład jurorski, inne zespoły biorą też w nich udział - mówił Piotr Kędziorek. Jak tłumaczył, ważne jest, by album, który chcemy zgłosić, dostępny był w naszym kraju. - W jakiejkolwiek formie, to nie oznacza sprzedaży. Zachęcam więc, by zgłaszać się jak najwcześniej.

Konkurs na Folkowy Fonogram Roku przebiegał będzie dwuetapowo. - Najpierw dokonujemy wstępnej klasyfikacji, potem płyty finałowe wysyłamy jurorom - tłumaczy gość Czwórki. Nazwiska laureatów obu fonograficznych konkursów ogłoszone zostaną już w kwietniu. - Zwycięzca wystąpi podczas Nowej Tradycji - mówił Piotr Kędziorek.

Tymczasem Festiwal Folkowy Polskiego Radia Nowa Tradycja odbędzie się już 14-17 maja w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Eliminacje ruszą już 17 lutego. - Ten festiwal ma bardzo otwartą formułę, jeśli chodzi o stylistykę - opowiadał Piotr Kędziorek. - Jedynym warunkiem jest to, by w jakiś sposób odwoływać się do muzyki tradycyjnej Polski, ale także mniejszości narodowych. To, w jakim kierunku podążać z interpretacją tej muzyki, pozostawiamy w gestii artystów. Może to być granie elektroniczne, klubowe, taneczne, metalowe czy punkowe.

ZOBACZ TAKŻE Kapela ze wsi warszawa w Czwórce >>>

W programie także mnóstwo dobrej muzyki i ciekawostek z muzycznego świata. POSŁUCHAJ >>>

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Piotr Kędziorek (redaktor naczelny Radiowego Centrum Kultury Ludowej)

Data emisji: 20.12.2019

Godzina emisji: 13.05

kd/pj

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak