Pelvis: odpaliłem "Nawigację" i mam nowy cel

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 18:30
- Jestem jak Józek z piosenki Bajmu - pojawiam się i znikam - śmieje się Mateusz Błaszak, który po trzech latach przerwy powraca jako Pelvis z nową piosenką.
Pelvis
PelvisFoto: arch. prywatne artysty

"Nawigacja" ma piosenkową strukturę. Uprościłem formę i zrezygnowałem z rozbudowanej aranżacji Pelvis

- "Nawigacja" opowiada o różnych miłościach. To pierwszy numer z polskim tekstem, który zapowiada nowy materiał. Nad utworem pracowałem z Kamilem Durskim i Danielem Walczakiem - opowiada Pelvis. - Spotkanie z tak doświadczonymi muzykami otworzyło mi głowę i pozwoliło obrać nowy kurs.

Posłuchaj
05:12 24 09 Pelvis + ULA.mp3 Pelvis powraca z nowym singlem. Jak brzmi "Nawigacja"? (Muzyczny Lunch/Czwórka) 

Rodowód muzyczny Mateusza Błaszaka sięga czasów Kumka Olik - zespołu, w którym śpiewał Mateusz Holak. - Kiedyś grałem ostrą muzykę gitarową, ale teraz już mi się nie chce tego robić - przyznaje rozmówca Uli Kaczyńskiej. - Podobają mi się proste kompozycje, które bronią się dobrymi melodiami. 

Pelvis - Nawigacja / pelvisofficial

Na co dzień Mateusz Błaszak jest technikiem dentystycznym i jak mówi, ten zawód daje mu muzyczną wolność. Kolejne utwory artysty poznamy już wkrótce. 

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Mateusz Błaszak (Pelvis)

Data emisji: 24.09.2020

Godzina emisji: 13.20

kul

Czytaj także

MIN t: Berlin otworzył mi głowę na dźwięki i głosy

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2020 14:40
- Berlin najpierw zmienił moje widzenie świata, a później otworzył głowę na muzykę. Zmieniła się moja wrażliwość w odbiorze dźwięków, dużo eksperymentuje z wokalem - opowiada MIN t. Artystka podzieliła się z fanami utworem "Start Dancing" i zapowiedziała wydanie drugiej płyty.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Julia Pośnik o wakacjach w mieście i pracy z Bartoszem Dziedzicem

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2020 20:00
Ma 20 lat i jest jedną z gwiazd TikToka. To właśnie tam wypatrzył ją Bartosz Dziedzic, producent muzyczny współpracujący m.in. z Dawidem Podsiadło i Brodką. - Okazało się, że bardzo spodobała mu się moja piosenka "Zakochałam się w nieznajomym" i zaproponował mi pomoc - mówi Julia Pośnik.
rozwiń zwiń