Vito Bambino: nie maskuję wad, nie wstydzę się słabości

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 16:30
- "Poczekalnia" to opowieść o chłopaku, który przyznaje się do tego, że jest, jaki jest i nie ma z tym problemu - opowiada Mariusz Dopieralski, który jako Vito Bambino właśnie zadebiutował solowym krążkiem.
Vito Bambino
Vito BambinoFoto: T. Karwiński/mat. pras.

Zobacz także

bitamina koncert 810.jpg
Kulisy Kultury: Bitamina w trasie koncertowej

Jak daleko pada Bambino od Bitaminy?

- Bambino ma jeszcze większą ochotę na wolność. Bitaminowe koncerty mają ziomalski vibe i oczywiście chcę to zachować, ale z racji tego, że wywodzę się ze szkoły aktorskiej, chciałbym inaczej skroić to widowisko. Na próbach świetnie się bawimy, chłopaki śpiewają chórki, czego nigdy wcześniej nie robiliśmy - opowiada gość Czwórki.


Posłuchaj
54:08 2020_10_15 13_05_46_PR4_Muzyczny_Lunch.mp3 Vito Bambino - raper, wokalista czy może melorecytator? (Muzyczny Lunch/Czwórka)

 

Posłuchaj
Marta Tricky 1200.jpg
Krakowianka od Tricky'ego. Marta Złakowska śpiewa z legendą trip-hopu

W poczekalni życia

- Historie, które snuję na krążku, bardziej kojarzą się ze scenami z poczekalni u lekarza niż z tym, co dzieje się na przykład w poczekalni na lotnisku. Myślę sobie, że ta płyta dla niektórych może być "niechcianym lustrem". Dotyczy to zwłaszcza tych osób, które nie lubią przyznawać się ani do swoich błędów, ani do słabości - opowiada artysta. - Tymczasem ja doszedłem do wniosku, że kiedy jestem ich świadomy i wiem, że każdemu może powinąć się noga, to łatwiej mi z tym walczyć - dodaje.

Vito Bambino - Rampage / YouTube

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Mateusz Dopieralski (Vito Bambino)

Data emisji: 20.09.2020

Godzina emisji: 13.20

Czytaj także

"Blask" błyszczy Holakiem. Afirmacja życia artysty

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 11:20
Najważniejszym bohaterem płyty jest sam Holak i to nie tylko dlatego, że to głównie jego dzieło. - "Blask" nie jest autobiografią, to zostawiam pisarzom. W muzyce i w pisaniu tekstów chodzi o rytm i rym, niekoniecznie o fakty. Ale rzeczywiście dużo o mnie na tym krążku - mówi Holak. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Tu da max". W czerwcu Bitamina zagra w twoim domu

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 11:00
Tuż przed wakacjami ukaże się nowy, koncertowy album Bitaminy. - Jest to płyta "live", czyli zapis występu, który odbył się jesienią 2019 roku i który do dziś bardzo dobrze wspominamy - mówi Mateusz Dopieralski, czyli Vito Bambino.
rozwiń zwiń