Buslav: "Syn" musiał powstać, bym mógł iść dalej

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 18:06
W tym roku minie pięć lat od momentu premiery debiutanckiej płyty Buslava. - Utwór "Syn" opowiada o doświadczanej przez wielu traumie, która nie wiąże się z tragicznymi wydarzeniami, tylko zasadza się na pielęgnowanych, być może nawet nieświadomie, mikrourazach - opowiada artysta.
Buslav
BuslavFoto: mat. promocyjne

Wydany w ubiegłym roku singiel "Boję się" miał zapowiadać nowy rozdział, ale czas pokazał, że był tylko ważnym przystankiem w mojej podróży w poszukiwaniu kontekstu Buslav

"Syn" kryje ważne przesłanie i trudną historię opowiadaną z perspektywy zranionego dziecka, które nie wpisuje się w oczekiwania i wymagania rodzica. - Dobro dziecka inaczej było rozumiane przez pokolenie naszych rodziców, inaczej postrzegane jest dziś przez nas. Ale ja nie oceniam i nie wartościuję. Napisałem ten tekst po to, by ludzie, którzy tkwią w procesie rozliczania się z przeszłością, wreszcie mogli ruszyć z miejsca - przyznaje rozmówca Uli Kaczyńskiej.

Posłuchaj
10:23 CZWORKA Muzyczny Lunch - Buslav 04.02.2021.mp3 "Syn" Buslava. Czy nowy utwór otwiera drzwi do nowej płyty? (Muzyczny Lunch/Czwórka)

Utwór napisałem za pierwszym podejściem - bez żadnej kalkulacji, bez ulepszania Buslav 

Nowy singiel wprowadza także do twórczości Buslava nowe brzmienia. - Nagrałem do niego steel drumy, w hawajskim klimacie. Zasadniczo jest to instrument, który zawsze brzmi wesoło. W "Synu" gra smutno - opowiada artysta. - Od samego początku ta kompozycja jest dość mechaniczna. Pracuje tak, jak karuzela albo huśtawka na placu zabaw. Dźwięki zapętlają się, tak jak błędy popełniane w przeszłości.

Buslav - SYN (lyric video) / Buslav Busławski

"Syn" ukazał się 2 lutego, ale Buslav już teraz zapowiada kolejne piosenki. - Mam przygotowane następne single, więc tym razem moje milczenie nie potrwa długo. Planuję dzielić się nimi systematycznie, mniej więcej co dwa miesiące - mówił muzyk.  

***  

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Tomasz Busławski (Buslav)

Data emisji: 04.02.2021

Godzina emisji: 13.15

kul/kd

Czytaj także

Karaś i Rogucki: opowiadamy historię o nieusuwalnym smutku

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2020 14:30
- Romantyzm odnosimy do sfery uczuć, a nie do lektur szkolnych. W naszym rozumieniu romantyczność to emocje związane z miłością, ale także ze strachem przed tym, co nieuniknione - mówią Piotr Rogucki i Kuba Karaś. Debiutancki album duetu - "Ostatni bastion romantyzmu" - ukazał się 14 lutego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oxford Drama: odnaleźliśmy brakujący puzzel

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2021 11:30
- "Not My Friend" to piosenka trochę o czasie, trochę o relacjach międzyludzkich. Teraz może wydawać się mocno enigmatyczna, ale w kontekście całej płyty to będzie taki brakujący puzzel, który ukrył się pod dywanem - opowiada Gosia Dryjańska z duetu Oxford Drama, który w tym roku planuje wydać nowy album.
rozwiń zwiń