Oxford Drama: odnaleźliśmy brakujący puzzel

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2021 11:30
- "Not My Friend" to piosenka trochę o czasie, trochę o relacjach międzyludzkich. Teraz może wydawać się mocno enigmatyczna, ale w kontekście całej płyty to będzie taki brakujący puzzel, który ukrył się pod dywanem - opowiada Gosia Dryjańska z duetu Oxford Drama, który w tym roku planuje wydać nowy album.
Oxford Drama w studiu Czwórki
Oxford Drama w studiu CzwórkiFoto: Czwórka/Mateusz Tomaszuk

Posłuchaj
54:07 2021_01_27 09_05_45_PR4_Wszystko_gra.mp3 Oxford Drama o nowej płycie "What’s The Deal With Time?" (Wszystko gra/Czwórka)

 

W pandemii słuchaliśmy nowych płyt Fleet Foxes i Sylvan Esso. Obecność tej muzyki nie miała wpływu na brzmienie naszego albumu, ale zadziałała terapeutycznie. Dzięki niej dokończyliśmy krążek Marcin Mrówka

Utwór wskazuje kierunek muzyczny, który Gosia Dryjańska i Marcin Mrówka eksplorują na swoim trzecim wydawnictwie. Przede wszystkim jednak jest to otwarcie historii, która w pełni zaprezentowana zostanie w dniu premiery albumu, który jest albumem koncepcyjnym. - Płyta na pewno nie ukaże się zimą, a jej tytuł będzie składać się z pięciu słów - śmieje się Marcin Mrówka. - Liczymy na to, że słuchacze najpierw zapoznają się z całością materiału na "What’s The Deal With Time?", a potem zaczną słuchać piosenek "na wyrywki".

Zobacz także:

Do utworu powstał berliński teledysk autorstwa Jakuba Jakobiszyna (aka korbusje).

Oxford Drama - Not My Friend (official video) / Oxford Drama

Oxford Drama pochodzą z Wrocławia. Po dwóch świetnie przyjętych płytach - "In Awe" z 2015 i "Songs" z 2018 roku - postanowili napisać nowy rozdział swojej historii. - W 2015 roku Oxford Drama była frywolna, ale lubiła mieć wszystko pod kontrolą. W 2021 roku uczymy się łączyć ten perfekcjonizm z intuicją. Dajemy sobie przyzwolenie na robienie dźwięków, które pojawiają się jako potrzeba chwili. Przyjmujemy je i już nie kombinujemy ze zmianami - dodają artyści.

Oxford Drama - Wywiad [Czwórka 2018] / Polskie Radio

***

Tytuł audycji: Wszystko gra

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Goście: Gosia Dryjańska, Marcin Mrówka (Oxford Drama)

Data emisji: 27.01.2021

Godzina emisji: 9.05

kul/pj

Czytaj także

Misia Furtak: wygłupy są dziś jak najbardziej wskazane

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 14:30
"Energia" to nowa piosenka Misi Furtak. - Tekst powstał przed kwarantanną, ale w nowej rzeczywistości zyskał nowe znaczenie. Kiedy pisałam, że "nie można marnować energii na głupie rzeczy", nie przypuszczałam, że te "głupie rzeczy" mogą ocalić nas w czasie pandemii - opowiada artystka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

U zwierząt wszystko gra. Kondraccy o "Życiu roju"

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 17:00
- Życie każdego człowieka ma dwie strony: życie osobiste, które jest tym swobodniejsze, im bardziej są abstrakcyjne zainteresowania człowieka, i życie żywiołowe, życie roju, w którym człowiek zmuszony jest postępować wedle określonych praw - pisał Lew Tołstoj w powieści "Wojna i pokój". Ten cytat stał się przyczynkiem do powstania albumu, jakiego jeszcze nie było - płyty "Życie roju."
rozwiń zwiń