Czeluść z nową kompilacją. "Nowe twarze i stare znajomości"

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2021 09:30
- Staraliśmy się, żeby "Wolumin #6" był świeży. Nie korzystaliśmy z utworów, które nie trafiły na poprzednią kompilację, tylko postawiliśmy na utwory nowe - opowiada JUTRØ. - Zrobiliśmy najostrzejszą selekcję ze wszystkich "Woluminów" - dodaje KOSA.
Czeluść
CzeluśćFoto: Kamil Jasieński/Czwórka

Celowo zrobiliśmy zróżnicowane podgatunków muzyki basowej, żeby każdy ze słuchaczy muzyki elektronicznej znalazł coś dla siebie Czeluść 

Na krążku znalazły się utwory 16 artystów - od rodzimych, znanych wszystkim Czelopyskom producentów takich jak Ka-meal, Pine czy Sokos, przez reprezentanta USA - Brothela., czy australijskiego Skelera, aż po gitarowe odkrycie prosto z Estonii - Echo Vessel’a w duecie z niesamowicie zdolnym All Your Friends. - Staramy się cały czas "wrzucać" nowe twarze, ale pielęgnujemy też stare znajomości z producentami wave'owo-trapowo-bitowych - przyznają członkowie Czeluści. 

Posłuchaj
08:25 CZWORKA Muzyczny Lunch - Kosa i Jutro 15.03.2021.mp3 "Wolumin #6". O nowej płycie Czeluści opowiadają KOSA i JUTRØ (Muzyczny Lunch/Czwórka)

Jednym z odkryć tegorocznego "Wolumina" jest Estończyk Echo Vessel, który na potrzeby kompilacji stworzył duet ze Szczepanem Greszelem aka All Your Friends. - Vessel jest gitarzystą metalowym, który w tym utworze uwolnił zupełnie inny potencjał. Między muzykami zadziałała chemia i wszyscy jesteśmy pod wrażeniem efektów ich współpracy - dodają rozmówcy Damiana Sikorskiego. 

ALL YOUR FRIENDS x ECHO VESSEL - ANAMNESIS (from CZELUŚĆ #6 compilation) / Czeluść

Premiera płyty odbyła się w sieci. Spontanicznie rozkręciliśmy całkiem niezłą imprezę i zdaliśmy sobie sprawę, jak bardzo brakuje nam klubowych występów na żywo Czeluść

Czeluść to krakowski kolektyw producencki założony w 2015 roku przez Filipa Fabiańskiego (JUTRØ) i Jana Kosińskiego (KOSA). Jako artyści gościli na scenach takich festiwali jak Open’er, Audioriver czy Up To Date. Zorganizowali ponad 300 imprez klubowych w najsłynniejszych lokalach Polski: Zet Pe Te, Sfinks 700, Szpitalna 1, Prozak 2.0, Projekt LAB, Jasna 1, Iskra, Das Lokal czy Niebo. Od czasu założenia kolektyw poszerzył swoją działalność o produkcję wideoklipów, wydawnictwo muzyczne oraz organizację własnego festiwalu, będącego miejskim wydarzeniem łączącym w sobie muzykę bassową i nową falę hip hopu. Na swoim koncie mają już sześć autorskich składanek - Woluminów. Od października 2018 roku założyciele kolektywu prowadzą własną audycję radiową - Wieczór Rezydentów, która ukazuje się co miesiąc na antenie Radiowej Czwórki. 

KOSA - KOLOR (from CZELUŚĆ #6 compilation) / Czeluść


***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Damian Sikorski

Goście: KOSA i JUTRØ (Czeluść)

Data emisji: 15.03.2021

Godzina emisji: 13.15

kul

Czytaj także

Bartek Szczęsny: każda płyta poszerza horyzonty

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2019 19:05
- W połowie artystycznej drogi mieliśmy w Rebece potężny kryzys. Wykaraskaliśmy się z niego, ale ciągle uczymy się, jak robić muzykę - opowiada Bartek Szczęsny, producent muzyczny i połowa duetu Rebeka. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Django Django znów błyszczą w ciemności

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2021 10:00
Kiedy debiutowali w 2012 roku "The Guardian" określił ich jako "zdolnych do tworzenia muzyki brzmiącej blisko perfekcji". Od tego czasu minęło dziewięć lat i trzy płyty. 30 stycznia ukazał się najnowszy album zespołu Django Django - "Glowing In The Dark".
rozwiń zwiń