Plastic. Do "Space" włączyli cykady z Minneapolis

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 12:20
- Inspiracją do tej płyty były nasze podróże, a podróżowaliśmy po to, by zobaczyć koncerty różnych gwiazd, głównie takich, które już odchodzą i być może to była ostatnia okazja, żeby je zobaczyć - mówią muzycy zespołu Plastic o płycie "Space". 
Plastic SPACE
Plastic "SPACE"Foto: mat.promoc.

Ars Latrans 1200.jpg
Ars Latrans. O miłości z dwóch różnych perspektyw

Zespół Plastic istnieje już 18 lat, 15 lat minęło od ich oficjalnego debiutu. Wciąż rozkręcają imprezę. - Muzyka optymistyczna daje dużo energii, ale fajną energię otrzymujemy też od naszych fanów, którzy cieszą się, że jest nowa płyta - mówi Paweł Radziszewski. 


Posłuchaj
08:49 czwórka muzyczny lunch 10.05.2021.mp3 Muzycy zespołu Plastic opowiadają o płycie "Space" (Muzyczny Lunch/Czwórka)

Na koncie swoich nagrań Plastic ma cover piosenki zespołu Dire Straits. Z tym zespołem, legendą brytyjskiej sceny rockowej, na trąbce grał Randy Brecker. Na płycie "Space" zespołu to właśnie ten muzyk jest "ogniwem" ponownie łączącym Plastic z Dire Straits, gra on też na ich albumie. - Miałem przyjemność pracować z Włodkiem Pawlikiem i Randym Breckerem przy ich albumie "Night in Calisia" - wspomina Paweł Radziszewski. - Jakiś czas po tej płycie przyszedł nam do głowy pomysł, żeby zaprosić Włodka, potem Randy'ego na nasz album. I udało się - dodaje. 

- Ten duet gości dopełnia Krzysiek Antkowiak. Wydawało nam się, że to będzie ciekawy zestaw gości na płycie - dodaje Agnieszka Burcan. 

Płyta tygodnia: Plastic - "Space">>>

- Płyta "Space" była gotowa już rok temu, ale z wiadomych względów musieliśmy wszystko przesunąć - przyznaje Agnieszka. - Pracowaliśmy nad płytą długo, dlatego może jest dopracowana. 

Ten album Plastic stworzyli w całości: muzyka, produkcja, okładka, ekologiczny album. - Jesteśmy jedynym dobrym Plastikiem na świecie. Staramy się dawać świadectwo - podkreśla artystka. 

Muzyczne pocztówki

Na albumie "Space" artyści wykorzystali liczne dźwięki ze swoich podróży. Wędrując po świecie szlakiem koncertów gwiazd, które chcieli zobaczyć i usłyszeć, byli artyści zespołu Plastic wyposażyli się w mikrofon, by nagrywać atmosfery miejsc, w których się znajdowali.

- Pojechaliśmy też do Minneapolis, żeby zobaczyć dom największego naszego idola, dom Prince'a, który można zwiedzać. Tam też nagrywaliśmy dźwięki - wspomina gość Damiana Sikorskiego. - Z Minneapolis przywieźliśmy cykady, nagraliśmy nasze ulubione lotniska, metro w Londynie, którym regularnie jeździliśmy na koncerty - wymienia. 

Na okładce płyty "Space" widzimy coś w rodzaju skrzyżowania meduzy z UFO. - To "medufo" jak nazywa to jeden z naszych fanów - mówi Paweł. - To prawdziwa meduza z Rowu Mariańskiego, zdjęcie wykorzystane dzięki uprzejmości rządu amerykańskiego - dodaje. 

Jak każdy zespół Plastic też tęskni do prawdziwych koncertów, póki ich nie ma, swe siły angażują w projekt własnych wersji najbardziej znanych festiwali, które transmitują online. 

Plastic Official/Plastic - Dream Dancing (I Hear The Music) Official Music Video

*** 

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzący: Damian Sikorski

Goście: Agnieszka Burcan i Paweł Radziszewski (Plastic)

Data emisji: 11.05.2021

Godzina emisji: 13.17

pj

Czytaj także

Bitamina w Czwórce na bis [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 06:00
W ich bitach słychać miłość do muzyki. Zaskakują wrażliwością, szczerością i bezpretensjonalnością. W niedzielny wieczór zaprosiliśmy na retransmisję koncertu Bitaminy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ciche dni". Zwiewny smutek Kaśki Sochackiej.

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2021 11:00
- Utwór "Wiśnia" zadziałał jak kula śniegowa. Zaczęłam realizować marzenia w przyspieszonym tempie, ale i tak prace nad tą płytą zajęły mi kilka lat - wspomina Kaśka Sochacka. "Ciche dni" - debiutancki krążek artystki - ukazał się 26 marca. 
rozwiń zwiń