Ars Latrans. O miłości z dwóch różnych perspektyw

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 09:50
Ars Latrans to interdyscyplinarny festiwal sztuki, który co roku zaprasza do współpracy kilkunastu muzyków. - W tym roku planujemy koncert, ale w formie spektaklu muzycznego. Wciąż poszukujemy konwencji, w której się on odbędzie i mamy nadzieję, że stworzymy zupełnie nowy byt - mówi Piotr Wykurz.
Ars Latrans
Ars Latrans Foto: mat. prasowe

- Chcemy wykorzystać różne formy narracji i poszerzyć je o warstwę wizualną, scenografię i nowe media. Niewykluczone, że na scenie pojawią się także aktorzy - dodaje Aleksandra Dąbrowska, czyli Odet. 

Posłuchaj
15:38 CZWÓRKA Bedzie glosno - ars latrans 07.05.2021.mp3 Aleksandra Dąbrowska i Piotr Wykurz o nowym singlu Ars Latrans Orchestra (Będzie głośno!/Czwórka)

W składzie Orkiestry usłyszymy między innymi takich wykonawców jak: Bass Astral (Kuba Tracz), runforrest (Grzegorz Wardęga), Odet (Aleksandra Dąbrowska), dybiński (Nikodem Dybiński), Gypsy and the Acid Queen (Kuba Jaworski), Clock Machine/kidei (Jakub Wojtas i Piotr Wykurz).

ARS LATRANS Orchestra - Nie mów mi / Ars Latrans

W tym roku artyści wzięli na warsztat emocje rodzące się w obliczu miłości. Tak powstał singiel "Nie mów mi" - intymna historia niespełnionej miłości i trudnego, bolesnego rozstania, przedstawiona z perspektywy dwóch bohaterów i zanurzona w zmysłową, oniryczną melodię. - Zarys piosenki powstał w maju 2020 roku, w trakcie naszego pierwszego "obozu kompozytorskiego", który odbył się w Pcimiu, u Kuby Tracza. Wówczas też z Grzegorzem (runforrest - przyp. red.) rozpoczeliśmy pracę nad słowami. Pisaliśmy je oddzielnie, a każdy z nas skupiał się na własnych doświadczeniach. Kiedy skonfontowaliśmy oba teksty okazało się, że opowiadają tę samą historię, tylko z dwóch różnych perspektyw: osoby porzucającej i porzucanej - wspomina Odet. - Zadziała się chyba jakaś magia, bo nie zmienilismy ani jednego wersu.

Posłuchaj także:


Uwtór ma dwie wersje - krótszą i 8-minutową. - Zadziałaliśmy trochę pod włos dzisiejszym wymogom, ale dzięki temu słuchacze mają szansę zapoznać się z fantastycznym gitarowym solo Kuby Wojtasa - mówią goście Czwórki. - To powrót do czasów, kiedy single nie miały sztywnych ram czasowych - dodaje Piotr Wykurz. Premiera "Sztuki miłości" planowana jest na 8 października 2021 roku.

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Goście: Aleksandra Dąbrowska (Odet), Piotr Wykurz (Clock Machine/kidei)

Data emisji: 07.05.2021

Godzina emisji: 19.15

kul

Czytaj także

Marcelina na scenie Czwórki - retransmisja koncertu [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2021 20:00
W audycji "Będzie głośno!" przypomnieliśmy występ artystki, który odbył się w marcu 2019 roku w studiu koncertowym Czwórki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Czekamy, czekamy!". Znamy lauretów konkursu im. Roberta Brylewskiego

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 10:50
W sieci debiutuje oficjalna składanka pierwszej edycji songwriterskiego konkursu im. Roberta Brylewskiego "Czekamy, czekamy!". Kto znalazł się wśród laureatów?
rozwiń zwiń