RAU: "Papierowy Man" to błyszczący twór

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2021 14:30
W każdy czwartek w "Muzycznym Lunchu" zaglądamy za kulisy polskiej muzyki współczesnej i zdradzamy, jak powstały Wasze ulubione utwory. Tym razem Gosia Jakubowska sprawdza, jak powstał "Papierowy Man" RAU-a.
RAU Performance
RAU PerformanceFoto: RAU/mat. promocyjne

Posłuchaj
RAU 1200.JPG
RAU: "Mieszane uczucia" to mój "Dzień świra"

Utwór znalazł się na debiutanckiej płycie artysty - "Konkretna rozrywka", który ukazał się w maju 2016 roku i został uznany za jedno z najciekawszych wydawnictw roku. W wywiadzie dla Czwórki RAU mówił wówczas, że nie chce brzmieć modnie, a jeśli coś jest "masówką" to stara się od tego uciec i mieć swój indywidualny styl - POSŁUCHAJ >>>

Posłuchaj
04:31 CZWÓRKA Muzyczny Lunch - RAU 03.06^.2021.mp3 Był sobie numer: RAU "Papierowy Man" (Muzyczny Lunch/Czwórka)

Posłuchaj
Koza x Kuba Więcek  mat. prasowe 1200.jpg
"Tacy jesteśmy". Kuba Więcek i Koza o płycie "Niebo nad Berlinem"

Wszystko, co znalazło się na "Konkretnej rozrywce" było autorską produkcją Tomasza Rałowskiego. W "Papierowym Manie" artysta wykorzystał sample z piosenki Majki Jeżowskiej o tym samym tytule. - Reszta dźwięków, które słychać w tym numerze, powstała na syntezatorach. Sporo dłubaniny miałem też przy samym tekście, żeby to wszystko spójnie brzmiało - wspomina RAU. - Aranż i samo nagrywanie było już tylko formalnością.  

Zobacz także:

"Papierowy Man" chyba ciągle jest aktualny, mimo nowych trendów w muzyce. Zasadza się na mało odkrywczym funku, ale jako całość nadal brzmi świeżo RAU

Jak mówi gość Czwórki, "Papierowy Man" to był "brak ukłonu" w stronę snobizmu. - Tekst opierał się na paru osobach, które poznalem, kiedy latałem po klubach i imprezach. Niby kilku ludzi, a typ charaketru ten sam. I o tym właśnie jest ten numer - opowiada raper. - W wersji teledyskowej są dwie zwrotki, na płycie znalazł się zalążek trzeciego wersu - dodaje

RAUdycja - autorski program Tomasza Rałowskiego - SPRAWDŹ >>>

Piosence towarzyszy klip stworzony w kooperacji Alkopoligamii i WOW Pictures. Są w nim wielkie domy z basenem, piękne kobiety i szybkie samochody, czyli wszystko to co powinno być w życiu i w rapowym wideoklipie.

RAU - Papierowy man - Konkretna rozrywka / Alkopoligamiacom

*** 

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Materiał przygotowała: Małgorzata Jakubowska 

Data emisji: 03.06.2021

Godzina emisji: 13.43

kul

Czytaj także

W.E.N.A. u Raua: nie lubię autoryzować słów

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2018 19:04
- Jest mnóstwo rzeczy, które przeszkadzają mi w byciu raperem. Na przykład autoryzacja wywiadów. Dla mnie to dwa razy przeglądanie tej samej treści. Podczas, kiedy ja jestem już gdzie indziej - opowiada Michał Łaszczkiewicz, czyli W.E.N.A.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Żyto: w malarstwie robię to, co w rapie - opowiadam historie

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2018 19:06
Przedstawiciel sceny hip-hopowej zamienił mikrofon na pędzel. - Trzy lata temu poszedłem do szkoły uczyć się grafiki komputerowej, wylądowałem na zajęciach z malarstwa i potraktowałem je jako formę relaksu. Odskocznię od muzyki - opowiada Żyto.
rozwiń zwiń