Rosalie. i Król. "Wychodzimy z łóżek, wracamy do świata"

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2021 13:50
- Z żoną Iwoną namiętnie słuchaliśmy płyty Rosie "IDeal" - wspomina Król. - Kiedy zaprosiłam go do współpracy, usłyszałam "tak" i był w tym entuzjazm - mówi Rosalie. - Dwie postaci polskiej sceny alternatywnej spotkały się w jednym studiu, żeby nagrać utwór "Potrzeba skał".
Rosalie.
Rosalie.Foto: mat. prasowe/Krzysztof Powierża/Universal Music

Zaprosiłam Króla, bo bardzo lubię jego twórczość, bo wiem jaki jest wszechstronny, bo byłam pewna, że w "Potrzebie skał" odnajdzie się jak nikt inny Rosalie. 

Piosenka z klątwą

Utwór powstał w trakcie pracy nad albumem "IDeal" razem z producentami Michałem Lange i Marcinem Makowcem. - Nad tą piosenką wisiała jakaś klątwa, bo strasznie długo ją robiliśmy - śmieje się Rosalie. "Potrzeba skał" miała trafić na mój drugi krążek, ale kiedy nagraliśmy już bębny, zdałam sobie sprawę, że ten numer kompletnie tam nie pasuje. Żeby wybrzmiał, musiał stać się osobną historią. I musiał mieć własny klip. A potem zaczęła się pandemia. 

Posłuchaj
06:10 Czwórka Muzyczny Lunch - rosalie krol 28.10.2021.mp3 Rosalie. i Król - wspólpraca, do której musiało wreszcie dość (Muzyczny Lunch/Czwórka) 

Rosalie. jest młodą, ale bardzo świadomą artystką i mądrze mnie pokierowała. Oczywiście dorzuciłem tam swoje trzy grosze, ale myślę, że w jej "Skale jestem tylko małym inicjałem Król

Król na granicy

Tekst utworu Rosalie napisała razem z Królem oraz Rasem, czyli Arkiem Sitarzem. - Po przesłuchaniu demo wpadłem w czeluść tego utworu i zrobiłem tam tylko tło - wspomina Król. - Musiałem trochę pokombinować z głosem, bo nie śpiewam w takiej tonacji. W tym utworze spotkałem się ze swoją wokalną granicą.

Posłuchaj także:

"Bądź jak skała, stój, wytrzymaj"


Zobacz
rosalie. chloe martini universal press 1200.jpg
Rosalie.: Spełniłam swoje dwa marzenia

Za teledysk do utworu odpowiadają Dawid Misiorny i Tymon Nogalski oraz operatorka Barbara Kaniewska. Obraz inspirowany jest  filmem "Na srebrnym globie" Andrzeja Żuławskiego oraz twórczością Ingmara Bergmana. - Król na planie był wyjątkowo zabawny i jak mało kto cierpliwy. Staliśmy razem, w szczerym polu, na drabinach, poupinani w gigantyczne kostiumy, w których nie mogliśmy się ruszać i do tego padał deszcz. To była wielka przygoda i to chyba widać w tym klipie - dodaje Rosalie.

Rosalie. ft. Król - Potrzeba skał / RosalieOfficial

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Goście: Rosalie. i Król

Data emisji: 28.10.2021

Godzina emisji: 13.15

kul


Czytaj także

Król "Nieumiarkowania". Zachłanny i despotyczny

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 15:50
- Jestem dyktatorem, lubię mieć wszystko po swojemu, a teraz czuję, że "stworzyłem potwora", ale ten potwór jest najpiękniejszy na świecie - mówi Błażej Król o roli, jaką odegrała Iwona Król na płycie artysty "Nieumiarkowania".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Oxford Drama: odnaleźliśmy brakujący puzzel

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2021 11:30
- "Not My Friend" to piosenka trochę o czasie, trochę o relacjach międzyludzkich. Teraz może wydawać się mocno enigmatyczna, ale w kontekście całej płyty to będzie taki brakujący puzzel, który ukrył się pod dywanem - opowiada Gosia Dryjańska z duetu Oxford Drama, który w tym roku planuje wydać nowy album.
rozwiń zwiń