Numery "na impulsie". Michał Wiraszko o nowej płycie Much

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2021 13:50
- 2010 rok spędziliśmy na trasie: scena, backstage, bus. Zagraliśmy sto koncertów i spełniliśmy rock'n'rollowy sen o życiu w trasie - wspomina Michał Wiraszko z zespołu Muchy. - Tamto lato było niesamowite, dlatego postanowiliśmy uwiecznić je w piosence.
zespół Muchy
zespół MuchyFoto: Kayax/mat. prasowe

Gdybym dziś spotkał Michała z tamtych lat, powiedziałbym mu, żeby bardziej wierzył w siebie i żeby nie bał się podejmować ryzykownych decyzji Michał Wiraszko

"Lato 2010" to drugi singiel zapowiadający nowy album zespołu. - To także najstarszy utwór, który pojawi się na płycie. Powstał jako pierwszy na próbach jeszcze wiosną 2018 roku - dodaje rozmówca Uli Kaczyńskiej. - Szykujemy się jeszcze do wydania jednego singla. W lipcu ukaże się numer ""22 godziny". A potem premiera i pierwszy koncert - na festiwalu w Jarocinie.

Posłuchaj
53:20 2021_06_23 09_06_33_PR4_Wszystko_gra.mp3 "Szaroróżowe" - jaki będzie nowy album zespołu Muchy? (Wszystko gra/Czwórka)

Mieliśmy po 27 lat. Dla nas był to czas życiowych przełomów i pierwszej dorosłości. Miałem nawet taki pomysł, żeby ten okres upamiętnić tatuażem. Ale zrobiłem to w piosence Michał Wiraszko

Płyta "Szaroróżowe" ukaże się 16 lipca 2021 roku. - Ta płyta powstała spontanicznie, w wyrzucie twórczych endorfin. Zrobiliśmy ją dość szybko jak na nas, ale leżakowała przez rok, m.in. z powodu pandemii - wyjaśnia gość Czwórki. - Bardzo nie chcieliśmy "przestrzelić" tego momentu, bo to w końcu nasz pierwszy album do 7 lat. Pomysł, żeby go nagrać był iskrą, która poszła od reakcji ludzi i koncertów promujących album "Xerroromans". Postanowiliśmy sprawdzić, jak to jest znów spotkać się w studiu. Okazało się, że jest lepiej niż mogłoby nam się to wydawać. 

Posłuchaj także:

Zobacz
michał wiraszko 1200.jpg
Michał Wiraszko: w muzyce faktor x jest w pierwszym wrażeniu

Piosence towarzyszy teledysk, który sięga do najgłębszych archiwów w historii Much. - Są tam zdjęcia z imprez studenckich z roku 2005, na których snuliśmy pierwsze wizje założenia zespołu. Są najwcześniejsze próby i sesja nagraniowa "Galanterii". Mamy wspomnienia z koncertów oraz najważniejsze sceny z filmu "Chcecicośpowiedzieć". W finale widzimy ujęcia z Open’era 2018 i tego najważniejszego dla tej piosenki Open’era 2010 - podsumowuje Michał Wiraszko.

Muchy - Lato 2010 (Official Video) / Kayax TV

***

Tytuł audycji: Wszystko gra

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Michał Wiraszko (Muchy)

Data emisji: 23.06.2021

Godzina emisji: 9.05

kul

Czytaj także

Oxford Drama: odnaleźliśmy brakujący puzzel

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2021 11:30
- "Not My Friend" to piosenka trochę o czasie, trochę o relacjach międzyludzkich. Teraz może wydawać się mocno enigmatyczna, ale w kontekście całej płyty to będzie taki brakujący puzzel, który ukrył się pod dywanem - opowiada Gosia Dryjańska z duetu Oxford Drama, który w tym roku planuje wydać nowy album.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Od żyrafy do "Patyczaka". Jak debiutowały Pustki?

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 14:00
W każdy czwartek w "Muzycznym Lunchu" zaglądamy za kulisy polskiej muzyki współczesnej i zdradzamy, jak powstały Wasze ulubione utwory. Tym razem jest to "Patyczak" - utwór z debiutanckiej płyty zespołu Pustki.
rozwiń zwiń