WROsound 2022. Kto wystąpi na festiwalu?

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2022 16:00
Zdechły Osa i Niemoc dołączają do line-upu festiwalu WROsound. Impreza odbędzie się w dniach 15-16 lipca na placu przed Impartem, pod patronatem Czwórki.
Zdechły Osa wystąpi na festiwalu WROsound 2022.
Zdechły Osa wystąpi na festiwalu WROsound 2022.Foto: Beata Wencławek

Wrocławianin, który zakochał się w twojej matce

Tym samym artyści zasilą ogłoszony wcześniej skład i wystąpią obok Szczyla, zespołu NANGA, duetu RYSY, który na wokalu wspierać będą Justyna Święs i Michał Anioł, oraz Janusa Rasmussena z duetu Kiasmos. Wrocławianin Zdechły Osa wystąpi w rodzinnym mieście rok po wydaniu debiutanckiej płyty, nominowanej do Fryderyka 2022 w kategorii "Album roku hip-hop". - Z czystym sumieniem można go określić mianem jednego z ciekawszych głosów krajowego podziemia schyłku drugiej dekady XXI wieku - mówi Daria Kubasiewicz, współorganizatorka imprezy.

Zagraniczne gwiazdy i scena "Tak brzmi Wrocław"

W założeniu WROsound miał być festiwalem promującym wrocławskie brzmienia i taki był też line-up jego pierwszych odsłon. - Z czasem poczuliśmy, że musimy się rozwijać, choć oczywiście nadal wspieramy wrocławskich twórców. Poszerzyliśmy skład o artystów z różnych części Polski, a potem zaczęliśmy zapraszać zagranicznych muzyków - opowiada gość Czwórki. - Szukamy ludzi, którzy nieco rzadziej występują na innych festiwalach i w tym roku postanowiliśmy zaprosić m.in. zespół NANGA, który jest dla nas absolutnie genialny. Oczywiście to nie koniec ogłoszeń, mamy jeszcze w zanadrzu zagranicznego headlinera oraz artystów, którzy wystąpią na scenie "Tak brzmi Wrocław". 

Niemoc zagra "Kilka najlepszych dni w życiu"

Do line-upu dołączyła także Niemoc. "Notoryczni debiutanci" mówią sami o sobie z ironią, bo choć trio istnieje już kilka lat, to wciąż są określani jako "młodzi zdolni". Brzmienie zespołu jest połączeniem nowoczesności z nostalgią lat 80. i 90., a energetyczne gitary i dynamiczne syntezatory to ich znak rozpoznawczy. We Wrocławiu zespół wystąpi w towarzystwie artystek, które wzięły udział w nagraniach ich drugiego albumu "Kilka najlepszych dni w życiu" - na scenie pojawią się Misia Furtak oraz Kacha Kowalczyk z duetu Coals.

Posłuchaj
12:22 CZWÓRKA Muzyczny Lunch - Wrosound 21.04.2022.mp3 WROsound 2022 - co w programie festiwalu? (Muzyczny Lunch/Czwórka) 

Sprawdź także:

Catering na porcelanie, darmowa woda dla wszystkich

Jak podkreśla rozmówczyni Gosi Jakubowskiej, ubiegłoroczna, pandemiczna odsłona WROsoundu sformatowała festiwal na nowo i wyznaczyła kierunki wszystkich okołofestiwalowych działań. - Postawiliśmy sobie za punkt honoru, że zorganizujemy imprezę, która będzie przyjazna dla planety. Nie jest to łatwe, ale fakt, że jesteśmy małym festiwalem, działa na naszą korzyść - przyznaje Daria Kubasiewicz. - Cieszy nas też to, że ridery artystów również zmieniają się pod tym kątem. Na przykład zamawiany jest catering na tzw. porcelanie, a nie na plastiku. Mamy darmową wodę dla wszystkich uczestników, a w tym roku będziemy sadzić las.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez WROsound (@wrosound)


WROsound. 2022: pierwsze ogøoszenia WROsound 2022: pierwsze ogøoszenia

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Gosia Jakubowska

Gość: Daria Kubasiewicz (współorganizatorka festiwalu WROsound)

Data emisji: 21.04.2022

Godzina emisji: 13.15

kul


Czytaj także

Rat Kru i Zdzisława Sośnicka w rytmie betonowej samby

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2022 13:50
21 lutego 2022 roku ukaże się nowy album elektroniczno-rap-rave’owego duetu Rat Kru. Płytę "Winogrady" promuje "Aleja gwiazd" - cover wielkiego przeboju z lat 80. z repertuaru Zdzisławy Sośnickiej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ze sceny - za decki. Historia Beskres by Kamp!

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2022 13:00
Radek Krzyżanowski i Michał Słodowy to członkowie tria Kamp!, którzy na potrzeby klubowych imprez stworzyli kolektyw didżejski Beskres.
rozwiń zwiń