Raindow o "Miało padać": to piosenka z sesji zdjęciowej

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2022 14:50
W każdy czwartek, w "Muzycznym Lunchu", zaglądamy za kulisy polskiej muzyki i zdradzamy, jak powstawały Wasze ulubione utwory. Tym razem Michał Daniluk spotkał się z zespołem Raindow i sprawdził w jakich okolicznościach powstała piosenka "Miało padać".
Zespół Raindow
Zespół RaindowFoto: mat. promocyjne/Niebieski Label

 - "Miało padać" to był nie tylko nasz pierwszy singiel, ale też pierwsza kompozycja - wspominają muzycy. - Na początku powstała progresja akordowa, która była przypływem weny. Zwrotki i refren mają podobną budowę, więc dość szybko udało nam się zarejestrować całą piosenkę. Na chwilę trafiła ona do szuflady, bo nie byliśmy przekonani, czy numer jest już na pewno gotowy. Wróciliśmy do niego bardzo szybko, bo szybko zdaliśmy sobie sprawę, jak go "ugryźć". 

Raindow tworzą wokalista i klawiszowiec Jakub Ambroziak, gitarzysta Mateusz Łempicki, gitarzysta Radosław Rosłaniec, basista Julian Uziembło oraz perkusista Adrian Rosłaniec. Zespół pochodzi z Legionowa i gra to, co gra im w duszy - czyli indie-rock i bedroom-pop. Skoczne, radosne melodie łączą z z polskimi tekstami. - Pomysł na tekst "Miało padać" powstał w trakcie sesji zdjęciowej na okładkę albumu. Mieliśmy grube ubrania i parasolkę, i w pewnym momencie zdaliśmy sobie sprawę, że "Miało padać" to w ogóle mógłby być tytuł całego albumu - zdradzają rozmówcy Michała Daniluka. - Stanęło na piosence, która ma dość osobisty tekst, ale jest też historią, która dopiero mogłaby się wydarzyć.

Na początku czerwca 2022 roku ukazał się nowy, czwarty już singiel zespołu zatytułowany "Klub złamanych serc". Jak mówią członkowie Raindow to indie-rockowa ballada o miłości, bliskiej relacji i wspólnie spędzanych chwilach. - Tekst w metaforyczny sposób ukazuje, że szczęście i radosne chwile są na wyciągnięcie ręki, dostrzegalne w pozornie błahych sytuacjach. Samo przebywanie z wyjątkową osobą umacnia i pielęgnuje uczucie - tłumaczą muzycy.

Posłuchaj
04:43 CZWÓRKA Muzyczny Lunch - raindow 16.06.2022.mp3 Jak zespół Raindow nagrywał pierwszy sinkiel "Miało padać"? (Muzyczny Lunch/Czwórka) 

Raindow - Miało padać (Official Video) | Niebieski Label

*** 

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Materiał przygotował: Michał Daniluk

Data emisji: 16.06.2022

Godzina emisji: 13.45

kul

Czytaj także

Perfect Son: nagrałem piosenkę o tym, że jest za dobrze

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2021 15:30
W każdy czwartek w "Muzycznym Lunchu" zaglądamy za kulisy polskiej muzyki współczesnej i zdradzamy, jak powstały Wasze ulubione utwory. Tym razem Martyna Matwiejuk rozmawia z Tobiaszem Bilińskim o piosence "It's For Life". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Patrick The Pan i Daria Zawiałow. Historia "Remanentów serca"

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2022 13:00
W każdy czwartek, w "Muzycznym Lunchu", zaglądamy za kulisy polskiej muzyki i zdradzamy, jak powstawały Wasze ulubione utwory. Tym razem Patrick The Pan opowiada o historii powstania utworu "Remanenty serca". 
rozwiń zwiń