Patrick The Pan i Daria Zawiałow. Historia "Remanentów serca"

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2022 13:00
W każdy czwartek, w "Muzycznym Lunchu", zaglądamy za kulisy polskiej muzyki i zdradzamy, jak powstawały Wasze ulubione utwory. Tym razem Patrick The Pan opowiada o historii powstania utworu "Remanenty serca". 
Patrick The Pan
Patrick The PanFoto: Izabela Olczyk/Kayax

"Miło wszystko" to czwarty krążek Patricka The Pana - tekściarza, kompozytora, realizatora nagrań i producenta. Płyta ukazała się 25 czerwca 2021 roku i jest odwrotnym biegunem do tego, co Patrick the Pan tworzył wcześniej. To przede wszystkim postawienie na prostotę, przebojowość i na pozytywne uczucia, których ciężko było doszukać się w poprzednich wydawnictwach artysty. Jeden z utworów artysta napisał razem z Darią Zawiałow. To "Remanenty serca". - Najpierw powstała muzyka, bo tak jest w przypadku wszystkich moich piosenek. Na dodatek był to utwór, który wiele lat temu skomponowałem dla innego artysty, ale ta osoba nigdy go nie wzięła - wspomina Piotr Madej. - Kiedy zacząłem pracę nad "Miło wszystko" przypomniałem sobie o tej melodii. Wróciłem do niej, nagrałem jeszcze raz, wprowadzając tylko małe zmiany. Szybko poczułem, że ta piosenka ma potencjał singlowy, bo jest reprezentatywna dla całego krążka. Postanowiłem, że chcę ją zrobić z kimś jeszcze. 

Wybór Darii Zawiałow nie był przypadkowy, ale, jak podkreśla Patrick The Pan, artystów nie łączyła większa zażyłość. - Przecinaliśmy się na koncertach, znaliśmy się z widzenia, mimo to postanowiłem do niej napisać. I - ku mojemu zaskoczeniu - wcale nie musiałem długo czekać na odpowiedź - mówi muzyk. - Podjęliśmy decyzję, że tekst napiszemy wspólnie i że zrobimy to zdalnie. Wysłałem Darii pomysł na temat, jakieś szkice, pojedyncze słowa i wersy, takie puzzle. Dzień później od Darii dostałem bardziej uporządkowany tekst, już z jej dopiskiem. 

Patrick The Pan feat. Daria Zawiałow - Remanenty serca (Official Video) / PaytcikThePan

Tytuł utworu dobrze oddaje jego treść. - Chcieliśmy, żeby ta piosenka była o rzeczach i osobach, które przemijają nam w życiu. Które kiedyś były dla nas bardzo ważne, a dziś są dużo mniej - wyjaśnia rozmówca Michała Daniluka. - Miałem kiedyś kumpla z piaskownicy, najlepszego przyjaciela. Przez lata trzymaliśmy się razem, ale z czasem zaczęło się to kruszyć i wygasać. Każdy poszedł w swoją stronę. I tak samo miałem z deskorolką. Kiedyś nie wyobrażałem sobie bez niej życia: jeździłem, wykręcałem sobie kostki, pracowałem w skateshopie, a teraz nawet nie jestem pewien, gdzie leży w domu.

Posłuchaj
04:34 CZWÓRKA Muzyczny Lunch - patrick the pan 10.03.2022.mp3 "Remanenty serca" - Patrick The Pan o historii powstania piosenki (Muzyczny Lunch/Czwórka)

Zarówno Patrick The Pan, jak i Daria Zawiałow wydawali płyty w podobnym czasie, więc podjęli decyzję, by "Remanentów serca" nie umieszczać na krążku artysty. Premiera tej piosenki odbyła się dopiero jesienią - wraz z premierą płyty winylowej "Miło wszystko". 

*** 

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Materiał przygotował: Michał Daniluk

Data emisji: 10.03.2022

Godzina emisji: 13.45

kul


Czytaj także

Prostota, która trafia w sedno. Niemoc o numerze "Przekątne"

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 15:00
W każdy czwartek w "Muzycznym Lunchu" zaglądamy za kulisy polskiej muzyki współczesnej i zdradzamy, jak powstały Wasze ulubione utwory. Tym razem Niemoc opowiada o utworze "Przekątne".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tęskno o "Między nami": to piosenka w stanie zawieszenia

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2022 17:55
W każdy czwartek w "Muzycznym lunchu" zaglądamy za kulisy polskiej muzyki współczesnej i zdradzamy, jak powstawały ulubione utwory ostatnich lat i dekad. Tym razem w cyklu "Był sobie numer" Gosia Jakubowska spotkała się z Joanną Longić, żeby porozmawiać o piosence "Między nami" z drugiego  albumu Tęskno. 
rozwiń zwiń