Dlaczego Adele straciła głos? Bartek Caboń zdradza tajemnice gwiazd

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2024 08:50
W "Muzycznym Lunchu" Bartek Caboń opowie o książce „Dlaczego Adele straciła głos?", poznamy też szczegóły projektu Shy Human Youth.
Adele
AdeleFoto: Sony Music Entertainment Poland/mat. prasowe

Bartek Caboń, trener wokalny, w książce "Dlaczego Adele straciła głos?" pokazuje gwiazdy sceny muzycznej i filmowej od kuchni, a tak naprawdę od garderoby. To opowieść o emocjach, momentach zarówno największych artystycznych uniesień, jak i upadków, o sławie i poświęceniu. Została napisana dla wszystkich, którzy skrycie marzą o śpiewaniu, lecz wydaje im się, że nie potrafią, oraz dla tych szczęśliwców, którzy zostali obdarzeni wyjątkowym głosem. Bartek Caboń odwiedzi nasze studio po godz. 12.00.

W drugiej godzinie gośćmi będą S.H.Y i DrySkull twórcy projektu Shy Human Youth (S.H.Y.), który głosi nadejście introwertycznej rewolucji. Powstał z inicjatywy SHY - kompozytorki i wokalistki pochodzącej z Puszczy Białej. Pod pseudonimem SHY kryje się Kasia Bieniaszewska-Krawczyk, za dnia pracująca w jednym z warszawskich szklanych biurowców, a pod osłoną nocy uprawiająca w domowym zaciszu industrialno-elektropopowe muzyczne eksperymenty. Nie występuje na żywo przed publicznością, bo nie czuje się dobrze na scenie. Proces tworzenia jest dla niej czymś bardzo intymnym, dlatego aby zminimalizować dyskomfort wiążący się z odsłanianiem się przed innymi ludźmi, nauczyła się produkować muzykę na swoim komputerze. Publikuje swoje piosenki w Internecie wraz z samodzielnie zmontowanymi teledyskami. 

Aktualnie artystka pracuje nad debiutancką płytą "The Introvert Revolution is Here!", z której trzy single można już usłyszeć w serwisach streamingowych. Ostatni, "Let Us Love", został wyprodukowany przez DrySkulla, który jest odpowiedzialny również za miks wszystkich wydanych dotąd utworów Shy Human Youth.

***

Na "Muzyczny Lunch" - w poniedziałek (13.05) o godz. 13.00 - zaprasza Damian Sikorski.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka Pop Alternatywa
Czytaj także

Rubens: śpiewanie otworzyło mi drogę na przód sceny

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2022 16:50
- Śpiewałem tylko w przedszkolu, i to na imprezach z cyklu "mini playback show", czyli właściwie tylko poruszałem ustami. Potem coś tam sobie nuciłem, ale dopiero teraz debiutuję jako wokalista - powiada Rubens o płycie "Piosenki, których nikt nie chciał".
rozwiń zwiń
Czytaj także

20 lat po premierze. Radek Łukasiewicz o płycie "8 Ohm" zespołu Pustki [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2024 17:00
Płyta "8 Ohm" była drugim albumem zespołu Pustki. Ukazała się w 2004 roku, zaskoczyła odbiorców, ale stała się też spełnieniem nadziei pokładanych w młodym polskim zespole. Po 20 latach od premiery piosenki z tego krążka trafiły do serwisów streamingowych w zremasterowanej wersji.
rozwiń zwiń