IGNACY o singlu "Stop!!": moja muzyka odzwierciedla moje przeżycia

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2024 16:15
- Moja muzyka jest odzwierciedleniem mnie samego i moich doświadczeń. Naturalną koleją rzeczy jest to, że w niej dojrzewam - mówi IGNACY. 20-letni artysta, który zadebiutował płytą "Central Park", kończy pracę nad nowym krążkiem. 
IGNACY i Damian Sikorski w Czwórce.
IGNACY i Damian Sikorski w Czwórce.Foto: Piotr Podlewski/PR
  • IGNACY, czyli Ignacy Błażejowski, jest jednym z najgłośniejszych debiutantów ostatnich lat.
  • Jego debiutancki album "Central Park" otrzymał nominacje do Fryderyków i osiągnął status złotej płyty.
  • Teraz artysta kończy pracę nad nowym krążkiem.
  • Zapowiadają go single "Trucizna" i "Stop!!".

IGNACY to jeden z najgłośniejszych debiutów ostatnich lat. Jego muzykę definiuje wielka wrażliwość artystyczna oraz teksty opisujące rozterki i tęsknoty młodego pokolenia. Debiutancka płyta artysty - "Central Park" - ukazała się w październiku 2023 roku. Album otrzymał nominację do nagrody Fryderyk w dwóch kategoriach: Album Roku Pop oraz Fonograficzny Debiut Roku.

Tryb "z płyty na płytę"

- Kiedy kończyłem pracę nad albumem "Central Park", to już zacząłem tworzyć materiał na nową płytę. To było ciekawe doświadczenie, bo znalazłem się na styku dwóch różnych światów - opowiada artysta. - Największy problem miałem z "Niedosytem". Piosenka, którą nagrałem w duecie z Zalią, znalazła się na moim debiucie, ale już czuć w niej zapowiedź nowego etapu. Musiałem jednak zamknąć tę część historii, żeby móc iść dalej.

Dokumentacja pierwszych kroków na scenie

- Dziś na "Central Park" patrzę jak na dokumentację pierwszych kroków, które postawiłem na scenie muzycznej. Niektóre utwory z tego krążka powstały, kiedy miałem 14 lat, ale jak najbardziej wtedy ze mną rezonowały, więc nie wstydzę się żadnej piosenki z tej płyty - podkreśla rozmówca Damiana Sikorskiego. - Moja muzyka jest odzwierciedleniem mnie samego i moich doświadczeń. Naturalną koleją rzeczy jest to, że w niej dojrzewam.

Posłuchaj
15:53 CZWÓRKA Muzyczny Lunch - ignacy 17.06.2024.mp3 IGNACY o piosence "Stop!!" i pracach nad nową płytą (Muzyczny Lunch/Czwórka)

IGNACY zapowiada nowy album

Pierwszą zapowiedzią nowego albumu IGNACEGO była "Trucizna". Utwór opowiada o zależności i pożądaniu przeradzającym się w obsesję. Tytułowa "trucizna" to niepohamowane pragnienie kontroli, które prowadzi do autodestrukcji. Teraz ukazał się drugi singiel Ignacego - "Stop!!". Opowiada o próbie pogodzenia się z zastaną rzeczywistością, ogłaszając tym samym nadejście nowego startu. Mimo wielu trudności i porażek zawsze jest możliwość rozpoczęcia od nowa, z czystą kartą.

IGNACY - STOP!! | IGNACY

- W przypadku nowego albumu to muzyka nada ostateczny kształt słowom i tekstom piosenek. Muzyka powstała jako pierwsza, brzmienie stało się dla mnie inspiracją do tematów, które zamierzam poruszyć na płycie - opowiada IGNACY. - Nowe rzeczy, które robimy z lessmanem (producentem muzycznym), bardzo pomagają mi w tworzeniu historii.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez IGNACY (@ignacymusic)

- Mamy bardzo dużo demówek i jestem teraz na etapie szukania piosenek, które mają potencjał singlowy. Chciałbym to wszystko ładnie spiąć, więc potrzebuję jeszcze trochę czasu, ale myślę, że po wakacjach będę już gotowy do wydania drugiej płyty - zapowiada muzyk.  

Sprawdź też:

***

Tytuł audycji: Muzyczny lunch

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: IGNACY (Ignacy Błażejowski)

Data emisji: 17.06.2024

Godzina emisji: 13.15

kul/wmkor

Czytaj także

Sarsa: urodziłam się z odwagą, ale bez pewności siebie [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2024 17:50
Po wydaniu płyty "*jestem marta" Sarsa nie zwalnia tempa. Najnowszą piosenkę - "Po kościach" - nagrała z gościnnym udziałem Dawida Tyszkowskiego.  - Cieszę się, że nowa odsłona mojej twórczości też okazuje się być interesująca dla słuchaczy - mówi artystka. 
rozwiń zwiń