Sarsa: lubię być na off-roadzie

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2023 19:00
W ubiegłym roku Sarsa wydała album "Runostany". Teraz zaprasza na "Balet" ze Zdechłym Osą - jednym z najbardziej wyrazistych polskich raperów. I nie mówi ostatniego słowa, bo to dopiero początek jej przemiany. 
Sarsa i Damian Sikorski w studiu Czwórki.
Sarsa i Damian Sikorski w studiu Czwórki.Foto: Mateusz Kulik/Czwórka

Prolog do nowego rozdania

Wydanie nowego utworu często staje się dla artystów okazją do ogłoszenia nowego rozdziału. Ale nie w przypadku Sarsy. Artyska nie dopisuje ciągu dalszego do starej historii. Ona tworzy zupełnie nową opowieść. Najpierw były "Prolog 5 minut" - melorecytowany, transowy utwór-słuchowisko, który ukazał się pod koniec 2022 roku. - Prolog, jak sama nazwa wskazuje, jest otwarciem historii, która będzie się rozwijać - zapowiada gość Czwórki. - Nie wykluczam, że ta opowieść będzie mieć punkty zwrotne i będzie mieć kulminację.

"Zdechły Osa dodaje mi odwagi"

Teraz Sarsa odsłania kolejne karty i prezentuje rozdział pierwszy - utwór "Balet" zaśpiewany razem ze Zdechłym Osą. - Mimo, że świat zewnętrzny postrzega nas jako różne byty, to ta współpraca przyszła do mnie naturalnie i poczuliśmy z Osą, że mamy wspólny mianownik. To jest coś magicznego, co najbardziej kręci mnie w muzyce: chemia między ludźmi - opowiada Sarsa. - Zdechły Osa jest całkowicie pozbawiony lukru i brokatu. Imponuje mi w nim to, że jest tak bardzo prawdziwy. Tacy ludzie dodają mi odwagi.

"Moja publiczność dojrzewa tak jak ja"

Zarówno "Prolog…" jak i "Balet" są zapowiedzią nowego albumu artystki, który ukaże się jeszcze w tym roku. - Lubię doświadczać życia i myślę, że będzie dobrze. Moja publiczność dojrzewa tak samo jak i ja, więc jest duża szansa, że zostanie ze mną. Myślę też, że po tym nowym, muzycznym rozdaniu, na moich koncertach nie będzie już przypadkowych ludzi. Ci, którzy przyjdą, zrobią to dla mnie. Taka perspektywa bardzo motywuje - dodaje artystka.  

Sarsa feat. Zdechły Osa - Balet (Official Video) | KayaxTV


Posłuchaj też:

"Marzenia spełniam po cichu"

Sarsa to nie tylko wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, ale przede wszystkim nietuzinkowa osobowość, której twórczość niezmiennie wyróżnia się na rynku muzycznym. Pierwsze kroki stawiała na scenie alternatywnej - w zespole Fluktua, który został doceniony także przez dziennikarzy Polskiego Radia. Od tamtej pory obserwujemy ewolucję muzyczną artystki, a jej osobliwa barwa głosu wciąż intryguje słuchaczy. - Lubię być na off-roadzie. Lubię po cichu spełniać swoje marzenia. Dlatego nie mówię na głos o swoich planach, po prostu robię swoje - dodaje rozmówczyni Damiana Sikorskiego.

Posłuchaj
56:51 2023_01_27 18_03_00_PR4_Bedzie_glosno.mp3 Sarsa zapowiada nową płytę i zaprasza na "Balet" ze Zdechłym Osą (Będzie głośno!/Czwórka)

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Sarsa

Data emisji: 27.01.2023

Godzina emisji: 18.14

kul

Czytaj także

Arek Kłusowski: z nadchodzącą płytą chcę trafić do wszystkich ludzi

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2023 11:59
Po wydanym w maju 2021 roku albumie "Lumpeks" Arek Kłusowski zapowiada swój trzeci krążek. 16 stycznia, w Blue Monday, wydał nowy singiel zatytułowany "Najsmutniejszy człowiek świata". Jak zdradza artysta, to początek płytowej historii, która zakończy się happy endem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

W klubie fitness, u fryzjera i w mieszkaniu. Tam zagra Patryk Pietrzak

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2023 13:50
Pierwszą gitarę zrobił z zabawkowego karabinu, później - już na poważnie - zaczął grać zespole Ted Nemeth. W ubiegłym roku wydał solowy album "Ok Boomer", a teraz Patryk Pietrzak wyruszył w niezwykłą trasę koncertową. 
rozwiń zwiń