Arek Kłusowski: z nadchodzącą płytą chcę trafić do wszystkich ludzi

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2023 11:59
Po wydanym w maju 2021 roku albumie "Lumpeks" Arek Kłusowski zapowiada swój trzeci krążek. 16 stycznia, w Blue Monday, wydał nowy singiel zatytułowany "Najsmutniejszy człowiek świata". Jak zdradza artysta, to początek płytowej historii, która zakończy się happy endem.
Arek Kłusowski w studiu Czwórki
Arek Kłusowski w studiu CzwórkiFoto: Martyna Ogonek/Czwórka

- Dziś idzie mi świetnie, mam się coraz lepiej. Super rok się dla mnie zaczął - przyznaje Arek Kłusowski już na wstępie rozmowy w "Muzycznym Lunchu". - Myślę, że od "najsmutniejszego człowieka świata" skończę na najweselszym. Jest we mnie wiele entuzjazmu, wiele radości. Taką mam energię teraz - dodaje.

Damian Sikorski zna Arka Kłusowskiego jako osobę niezwykle pozytywną, zarażającą uśmiechem i dobrym słowem. Artysta przyznaje jednak, że w 2022 roku nieco "wyczerpał swoje bateryjki" optymizmu. - Postanowiłem, że nigdy nie będę narzekać. Miejsce, w którym jestem, i to, co mogę robić, to ogromny dar od losu - zapewnia gość Czwórki. - Zaczynam nowy etap życia, tworzę nową płytę. 

Album "Lumpeks" z 2021 roku był płytą komentarzem, odwołującą się do tego, co działo się w tamtym czasie. Odnajdujemy na niej manifesty, utwory polityczne, socjologiczne. Nowy singiel zapowiada też zmianę w twórczości Arka Kłusowskiego. - To wciąż jeszcze wyciąganie "trupów z szafy", ale też rozpoczęcie całkowicie nowego etapu. Trochę jak nowy debiut - zdradza artysta. - Chciałem zaskoczyć słuchaczy i chyba mi się udało. "Najsmutniejszy człowiek świata" jest singlem, który trwa niemal 4 minuty, nie mieści się w popularnym, tiktokowym formacie - dodaje. - Zapowiadam tę płytę i zaczynam od punktu krytycznego, a skończę na totalnym szaleństwie i happy endzie. 


Posłuchaj
48:59 2023_01_23 13_07_02_PR4_Muzyczny_Lunch.mp3 O singlu "Najsmutniejszy człowiek świata" i swojej nadchodzącej płycie opowiada Arek Kłusowski (Muzyczny Lunch/Czwórka)

 

 

Teksty do piosenek na nową płytę Arka są już gotowe. Muzyczne prace też dobiegają końca. Premiera albumu zapowiadana jest na jesień 2023. - Zależy mi na tym, żeby to nie było "warszawkowe" granie, hermetyczne środowisko, a żeby trafić do wszystkich ludzi, pod strzechy - mówi artysta. - Chcę, żeby ludzie poznawali tę twórczość w malutkich miejscowościach, żeby to się niosło wszędzie - dodaje. 

Arek Kłusowski zdecydował się na współpracę z Pawłem Zalewskim, producentem i gitarzystą. Przyznaje, że zależało mu na pracy z twórcą, który nie jest oblegany. - Paweł jest artystą całkiem innym niż znani producenci, trochę odrealnionym, zamkniętym w swojej pięknej harmonii. Ja się od niego wiele rzeczy uczę, to dla mnie bardzo ekscytujące - podkreśla. - Kolejną płytę chyba też chciałbym zrobić z nim, czuję to w kościach. 

Teksty Arka Kłusowskiego są autobiograficzne. Artysta przyznaje, że choć jest niepoprawnym optymistą, to los go nie oszczędzał. - Dziś nie mogę powiedzieć, że jestem zupełnie inną osobą, bo nie zmieniam się pod wpływem sukcesu czy otoczenia. Zawsze idę swoją drogą, choć jestem dziś bardziej uszlachetniony, mam wokół siebie mądrych ludzi, nasiąkam tym. Stawiam na jakość, nie na ilość - podkreśla w rozmowie z Damianem Sikorskim. - Nie mam oczekiwań, bo nie chcę rozczarowań, one bolą. Rozwijam się fantastycznie jako kompozytor, tekściarz, ale nie jako gwiazda, osoba publiczna. Wiem, do którego miejsca w życiu dążę - dodaje. 

Arek Kłusowski - Najsmutniejszy człowiek świata (Official Video)/KayaxTV

*** 

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Damian Sikorski

Goście: Arek Kłusowski 

Data emisji: 23.01.2023

Godzina emisji: 13.19

pj/kor

Czytaj także

Matylda/Łukasiewicz: kąsamy w czułe punkty natury człowieka

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2023 11:20
Współtwórca zespołu Pustki i autor tekstów dla Brodki czy Rojka oraz "dobrze znana kreska Instagrama" – aktorka, rysowniczka i wokalistka Matylda Damięcka połączyli siły, żeby wspólnie zastanowić się, jak się żyje w świecie pełnym oczekiwań i społecznej presji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marie. Perfekcjonistka w cukierkowym świecie

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2023 08:53
Marie w świecie muzycznym wystartowała niewiarygodnie. Jej singiel "Zero Calorie Cookie" ma 21 milionów wyświetleń na YouTubie. Artystka pracuje, by powtórzyć ten sukces. W Czwórce opowiada o swojej muzyce, słodkich teledyskach i współpracy z Quebo. 
rozwiń zwiń