Ten Typ Mes i LJ Karwel o nowościach w Alkopoligamii

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2014 14:14
Sympatycy hiphopowego wydawnictwa Alkopoligamia w najbliższym czasie będą mogli uzupełnić swoją płytową kolekcję o dwa kolejne albumy. Do sprzedaży trafiło właśnie winylowe wydanie płyty "Trzeba było zostać dresiarzem" Tego Typa Mesa. Z kolej 24 października jego podopieczny LJ Karwel zadebiutuje oficjalnie longplayem "Niepotrzebne skreślić".
Audio
  • Ten Typ Mes i LJ Karwel opowiadali o jesiennych wydawnictwach w oficynie Alkopoligamia (Czwórka/Numer Raz na fali)
Ten Typ Mes w Czwórce
Ten Typ Mes w CzwórceFoto: Czwórka

/

Płyta Tego Typa Mesa, czwarta w jego solowym dorobku, ukazała się wczesną wiosną 2014 roku i zebrała świetne recenzje. Artysta promował materiał na największych rapowych festiwalach i imprezach w Polsce, ale dotarł też na czeski festiwal Hip Hop Kemp. Teraz jego fani będą mogli słuchać albumu z trzech kolorowych winyli. - W sumie znalazły się tutaj 22 nagrania, bo na longplay trafiły też utwory bonusowe. Wcześniej można je było znaleźć tylko na limitowanej edycji kompaktowej - poinformował raper.
PRZECZYTAJ: Ten Typ Mes: w ludziach cenię otwartość

/

O ile Ten Typ Mes to od dekady wiodąca postać rodzimego rapu, LJ Karwel dopiero pretenduje do tego miana. W wytwórni Alkopoligamia pojawił dwa lata temu. - Nagrałem album demo, który wysłałem pocztą. Spodobał się i tak tutaj trafiłem. Nie stoi za tym żadna większa historia - powiedział w Czwórce 25-letni raper. Ten Typ Mes określa go mieszanką Redmana i Scarface'a, a swoich niemałych umiejętności LJ Karwel dowiódł ostatnio regularnie udzielając się na płytach innych raperów.

Teraz przyszła pora na album "Niepotrzebne skreślić", który ukaże się w drugiej połowie października. - Nad płytą pracowało wielu producentów, m.in. Szogun, R.A.U czy Daro. Brzmieniowo jest jednak spójna, dopracowana i to taka moja wizytówka jako rapera, ale i człowieka. Nie chcę tutaj za wiele zdradzić, zdecydowanie bardziej wolę, żeby przemówiła za mnie po prostu muzyka - przyznał LJ Karwel.
Więcej w nagraniu audycji "Numer Raz na fali" .
ac, pg

Czytaj także

Eldo: Musiałem odpocząć od muzyki [wideo]

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2014 19:00
Po czteroletniej przerwie Eldo powrócił albumem "Chi" i od razu zadebiutował na 1 miejscu najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. - W pewnym momencie musiałem odstawić na bok nagrywanie i koncerty, bo przestało mi to sprawiać przyjemność - wyznał w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spinache: nigdy nie nagrywałem pod publiczkę

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2014 10:58
Po kilku latach przerwy Spinache, raper i producent kojarzony m.in. z duetu Thinkadelic oraz projektu z Redem, wydał solowy album. Płyta zatytułowana po prostu "Spinache" zbiera świetne recenzje, muzyk został w końcu w pełni doceniony. - Nigdy nie robiłem niczego tylko po to, żeby sprostać oczekiwaniom, więc cieszą dobre słowa, bo są dowodem słusznego wyboru drogi artystycznej - powiedział w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pelson: inspiruje mnie literatura i ludzie

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2014 14:30
Pelson, znany z formacji Molesta i solowych wydawnictw, niezwykle starannie pracuje nad kolejnymi tekstami. - Z upływem lat i kolejnych nagrań coraz trudniej jest pisać nowe kawałki. Jeśli nie chcesz powtarzać oklepanych frazesów musisz poświęcić temu znacznie więcej czasu - powiedział Czwórce artysta.
rozwiń zwiń