Gościnnie u Magiery. Starsi i młodsi, schabowy oraz sushi

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 12:00
- To producent muzyczny z krwi i kości, który zrobi hitowego bangera i zamiesza w undergrandzie - mówi o swoim gościu Numer Raz. A Magiera opowiada o krążku "Feat.", na którym gościnnie wystąpili m.in.: OSTR, Kukon, Sobel, Fisz, Pezet, Otsochodzi, Peja i Miły ATZ.
Magiera na okładce płyty Feat.
Magiera na okładce płyty "Feat."Foto: mat. prasowe

Posłuchaj
46:15 CZWÓRKA Numer Raz na fali - magiera 06.10.2021.mp3 Magiera o płycie "Feat." (Numer Raz na fali/Czwórka) 

Praca z raperemi reprezentującymi różne pokolenia jest jak gotowanie dań kuchni fusion. Z jednej strony mam smaki, które dobrze znam, z drugiej testuję nowe połączenia i dorzucam coś od siebie Magiera

"Feat." to pierwszy solowy krążek wrocławskiego producenta, który na scenie hip-hopowej działa już od końca lat 90. Magiera współtworzył duet White House oraz Evorevo, występował z formacją Skalpel i współpracował z czołówką polskiego hip-hopu. - Chciałem, żeby mój solowy debiut był zaskakujący. Żeby pojawili się na nim i moi rówieśnicy, i małolaci. Na albumie zostawiłem część siebie, ukrytą pośród wersów i dźwięków, z nadzieją, że efekty mojej niemal dwuletniej pracy znajdą właściwą drogę do najczulszych zakamarków ludzkich dusz - opowiada Magiera. 

POSŁUCHAJ TAKŻE: "Feat." Magiery w kawałkach >>>

Robienie płyty "Feat." było zarówno największą przyjemnością, jak i największym wyzwaniem, jakie stanęły na mojej dotychczasowej muzycznej drodze Magiera

Artysta zdradził także, że to nie koniec jego działalności wydawniczej na ten rok. - Odzywają się do mnie różni ludzie, dzięki czemu mam dużą wolność wyboru, z kim chcę pracować. Do końca tego roku pojawi się jeszcze jeden projekt z artystą, który jest dla mnie ikoną polskiej muzyki współczesnej - zapowiada rozmówca Numer Raza. - Nie narzekam na brak pracy, za to ciągle brakuje mi czasu - śmieje się producent.

Otsochodzi, Fisz, Pezet, Magiera Otsochodzi, Fisz, Pezet, Magiera

***

Tytuł audycji: "Numer Raz na fali"

Prowadzi: Numer Raz

Gość: Magiera (Tomasz Janiszewskiproducent muzyczny) 

Data emisji: 05.10.2021

Godzina emisji: 22.05

kul

Czytaj także

Sebastian Fabijański: rapu słuchałem, ale nigdy nie tańczyłem

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2020 16:10
- W rapie nie ma miejsca na żadną kreację. Tak przynajmniej to widzę. Każdy fałsz jest wyczuwalny, a mnie interesuje wysyłanie tylko prawdziwych komunikatów - mówi Sebastian Fabijański, aktor, który zadebiutował w tym roku płytą "Prymityw". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Deemz - producent, któremu nikt nie odmawia

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 16:50
Po długich latach oczekiwania na debiut Deemza, dziś premiera "Sauce". - Wchodzę jak bomba, od razu na dwój krążkach - śmieje się producent. 
rozwiń zwiń