Sebastian Fabijański: rapu słuchałem, ale nigdy nie tańczyłem

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2020 16:10
- W rapie nie ma miejsca na żadną kreację. Tak przynajmniej to widzę. Każdy fałsz jest wyczuwalny, a mnie interesuje wysyłanie tylko prawdziwych komunikatów - mówi Sebastian Fabijański, aktor, który zadebiutował w tym roku płytą "Prymityw". 
Sebastian Fabijański
Sebastian FabijańskiFoto: Filip Zwierzchowsk/mat. promocyjne

Nie ma kreacji, jest filtr. Nazywa się "Prymityw". Ale w dalszym ciągu to jestem ja Sebastian Fabijański  

Jak mówi w wywiadach, rapy robi od 17. roku życia, a że jest przy tym człowiekiem uzależnionym od artystycznego ryzyka, to "Prymitywem" nakarmił swój nałóg. - Nie chodzi o to, że chcę zaistnieć w branży, która jest na topie, bo pokochałem rap, kiedy był na kompletnym "nie-topie" - wspomina gość Czwórki. - Wcześniej nie miałem odwagi, żeby podzielić się moimi nagraniami, żeby puścić je szczerzej. Teraz zmieniłem zdanie. Czemu tak późno? Nie podchodzę do tego w ten sposób, dla mnie rap nie jest uzależniony od wieku - wyjaśnia.

Posłuchaj
09:26 [CZWORKA]Muzyczny Lunch 15 lipiec 2020 sebastian fabijanski.mp3 "Prymityw". Sebastian Fabijański o polskiej rap-grze (Muzyczny Lunch/Czwórka)

Aktor przyznaje, że w rapie liczą się dla niego: tekst i treść. - Kiedy byłem mody, słuchałem numerów, które pchały mnie do przodu. Taka była ich wartość - mówi. - Ja przy rapie nie tańczyłem, chyba że to był "Drin za drinem" Tedego, a dziś do rapu się tańczy.

Zdaję sobie sprawę, że wszedłem w środowisko hermetyczne, narcystyczne i egocentryczne, i pewnie na tę chwilę nie jestem tam do końca mile widziany Sebastian Fabijański

Debiutancka płyta Fabijańskiego odbiłą się szerokim echem. Są tacy, którzy twierdzą, że to świetny album, inni mają co do tego wątpliwości. - Mam świadomość, że jestem hejtowany, ale nie z powodu mojej muzyki czy płyty, tylko tego, że wypowiedziałem się o hip-hopie w sposób mało popularny. Gdyby nie to, myślę, że tego zamieszania nie byłoby - podsumowuje Sebastian Fabijański. - Oczywiście to było bolesne zderzenie, ale takie, które mnie wzmocniło i fajnie, że się wydarzyło, bo wiem, nad czym muszę jeszcze popracować - dodaje.

Posłuchaj
52:26 2020_07_15 13_05_40_PR4_Muzyczny_Lunch.mp3 Selekcja muzyczna Numer Raza (Muzyczny Lunch/Czwórka)

***  

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Michał Numer Raz Witak

Gość: Sebastian Fabijański 

Data emisji: 15.07.2020

Godzina emisji: 13.05

kul

Czytaj także

Studio Skit: pracujemy na rapie z ludźmi z domów dziecka

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2019 13:00
- Mówiąc krótko: pomagamy dzieciakom. Realizujemy projekty związane z kulturą i z profilaktyką - mówią członkowie Fundacji Studio Skit, Filip Krzywiński i Czarek Redlicki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"40 lat rapu w Czwórce". Co jest najważniejsze w tej muzyce?

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2019 09:41
Z okazji jubileuszu w naszym studiu u Numera Raza pojawili się raperzy, producenci i promotorzy kultury: Ero, Miły ATZ, Proceente, Marcin Flint, DJ 600V i DJ Eprom. 
rozwiń zwiń