Szpilersi i "Boom Bengers" w Czwórce. Retransmisja koncertu

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2022 09:34
W środowy wieczór Numer Raz powróci do koncertu zespołu Szpilersi, który odbył się w studiu koncertowym Czwórki. Szpilersi zostali wyróżnieni w konkursie "Wydaj płytę z Będzie Głośno!".
Szpilersi na scenie Czwórki
Szpilersi na scenie Czwórki Foto: Bartosz Bajerski

Na naszej scenie hip-hopowy skład Szpilersi promował płytę "Boom Bengers". Ich występ odbył się w grudniu 2018 roku.

Szpilersi grają muzykę opartą na samplach, wzbogaconą instrumentami, inspirowaną szeroko pojętym old school hip hopem. Głównym twórcą jest Decó i większość podkładów jest produkowanych przez niego, jest on również autorem wszystkich tekstów. Zespół ma na swoim koncie trzy albumy: "zDECydowanie" i "Luźna Szpilerka mixtape", które ukazały się pod szyldem Maxflo Lab oraz "Akaizm" zrealizowany własnym sumptem. W październiku 2018 roku ukazał się najnowszy album "Boom Bengers", pod patronatem radiowej Czwórki.

Płyta zawiera 16 utworów, których brzmienie nawiązuje do "złotej ery hiphopu". Luźne teksty, ciekawy flow, zaskakujące porównania i skojarzenia to już szpilerska norma. Album skierowany do ludzi, którzy chcą się uśmiechnąć i pobujać. To właśnie nowy materiał prezentujemy w studiu radiowej Czwórki. - Na koncercie w Czwórce gramy przekrój naszej twórczości z ostatnich czterech płyt, z naciskiem na ostatnią płytę "Boom Bengers". Zapraszamy do słuchania i oglądania naszego koncertu, który zagraliśmy w składzie: Decó na mikrofonie, Sad Man na gramofonach oraz Szymon na perkusji - mówi Decó ze Szpilersów.

ZOBACZ TAKŻE Koncert Szpilersów w Czwórce - galeria zdjęć <<<

Koncert na antenie Czwórki jest nagrodą za wyróżnienie w konkursie "Wydaj płytę z Będzie Głośno", organizowanego przez radiową Czwórkę, i to właśnie w ramach audycji "Będzie głośnio!" Damiana Sikorskiego odbył się występ zespołu.

Źr. Czwórka

Teraz grupa powróciła z nowym singlem i nową płytą. Utwór "Wydawcy" promuje krążek "Jazz Junkies". Czwórka objęła patronat nad tym wydawnictwem. Singiel "Wydawcy" to numer, który w typowy dla zespołu sposób opowiada o perypetiach wydawniczych, z jakimi trzeba się mierzyć w dzisiejszych czasach. Jednocześnie jest to zapowiedź piątej płyty Szpilersów pt. "Jazz Junkies", która premierę miała w listopadzie ubiegłego roku.

***

Na audycję "Numer Raz na fali" zapraszamy w środę (09.02) po godz. 22.00. Gospodarzem jest oczywiście Michał "Numer Raz" Witak.

mat.pras./kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka hip-hop rap zabawa

Czytaj także

Przemek Kaca o książce "Sny z betonu": warto zamieniać marzenia w cele

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2022 16:42
- "Sny z betonu" pokazują, że każdy młody człowiek, który ma w głowie jakieś sny, marzenia, może przekuwać je w cele. Ważne, by pokazać, że hip-hop może być lekarstwem i sposobem na życie dla młodego, zagubionego człowieka - mówi Przemek Kaca, autor książki "Sny z betonu" i finalista plebiscytu Czwórki "Nieprzeciętni". 
rozwiń zwiń