Igorilla i Peepz o płycie "Anomalie": szliśmy z flow

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2023 13:00
Jarecki, Miodu, Wyga, Mokebe, Prykson Fisk i Mati Szert oraz producenci Barto Katt, BodzierOn, Bred Bua, Adz/ddayzy - to artyści, którzy brali udział w tworzeniu "Anomalii". Za krążek odpowiada duet Igorilla i Peepz. - Szliśmy z flow wyrzucając z siebie różne kawałki o różnej tematyce i w różnych konwencjach. W ten sposób docieraliśmy się między sobą na drodze do wspólnego obszaru – wspominają muzycy.
Igorilla i Peepz.
Igorilla i Peepz.Foto: Kamil Jasieński/Czwórka

Przekombinowane flow czy potęga różnorodności?

- Kiedyś powiedziałbym, że irytuje mnie ten "przekombinowany" flow, ale dziś śmiało mogę przyznać, że ta płyta jest stworzona dla mnie. Na tym krążku wszystko gra - mówi autor audycji Numer Raz. - Dzieli nas pokolenie i pochodzimy z dwóch różnych światów. To, że znaleźliśmy wspólną przestrzeń, było pierwszą "anomalią" w pracy na tą płytą – opowiada Igorilla. - Przekombinowane flow ja nazwałbym różnorodnością, która naturalnie z nas wypływała. W pewnym momencie przestaliśmy walczyć z próbą znalezienia tylko jednego soundu, który by nas definiował.  

Rap "publicystyczny"

"Anomalie" to przede wszystkim emocjonujące safari po pięknych emocjach. Igorilla & Peepz na swojej zabierają słuchacza w podróż pełną trudnych pytań i niekoniecznie prostych odpowiedzi. Melancholia i refleksyjność mieszają się tu z buntem i pewnością siebie. Poszukiwanie harmonii i własnej drogi w dorosłym życiu przerywają małe katastrofy, zaburzenia i nieprawidłowości. Soundtrackiem do tej jazdy bez trzymanki są kawałki pełne nowoczesnych brzmień, muzycznego kraftu i kontrastów. – Nie szukaliśmy stylu płyty – przyznają goście Czwórki. – Dużo digguję sampli, dużo czasu spędzam na poszukiwaniu odpowiedniego brzmienia. Podsyłałem Igorowi (Igorilla) fragmenty produkcji, którymi mógł się zajarać. Brałem go podstępem – śmieje się Peepz.

Posłuchaj
56:41 2023_03_21 22_03_10_PR4_Numer_Raz_na_fali.mp3 Igorilla, Peepz i opowieść o krążku "Anomalie" (Numer Raz na fali/Czwórka)

- Jeśli chodzi o teksty, to numery "publicystyczne", czyli takie z przesłaniem, też wychodziły nam naturalnie. Jest ich sporo na krążku, więc żeby płyta nie była jednostajna, dorzuciliśmy do niej kilka lżejszych kawałków. Ale nawet w nich nie uciekam od swoich przemyśleń- wyjaśnia Igorilla.     

Zobacz też:

"Czy jesteśmy anomalią?"

- Czy jesteśmy "anomalią" na polskiej scenie? Wydaje mi się, że tak, bo słucham dużo tego, co dzieje się teraz w hip-hopie. Chcemy stworzyć swój sound i robimy to w oldskulowym duchu, ale nie po "dziadersku". Odkrywamy różne przestrzenie, poszerzamy horyzonty i nie boimy się zabawy z różnymi stylistykami  - dodaje Peepz. - Efektem ubocznym "Anomalii" jest to, że Michał (Peepz) załapał skille na wszystkie możliwe szkoły produkcji muzycznej, które obowiązują teraz w hip-hopie - śmieje się Igorilla.   

***

Tytuł audycji: Numer Raz na fali

Prowadzi: Michał 'Numer Raz' Witak

Goście: Igorilla, Peepz

Data emisji: 21.03.2023

Godzina emisji: 22.06

kul

Czytaj także

Kafar: Jestem biesiadnikiem, celebruję życie i kocham ludzi

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2022 14:20
Pod koniec kwietnia Kafar wydał piątą już solową płytę "Na otwartym sercu". Tytuł mówi sam za siebie - Po raz kolejny postawiłem na bezwzględną szczerość, stąd tytuł krążka - mówi artysta w Czwórce. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nullizmatyk: "Zabójca królowej" to płyta o muzyce i życiu

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2023 10:00
Nullizmatyk na rynku muzycznym działa od lat. W grudniu wydał swoją najnowszą płytę "Zabójca królowej" - miała być oparta na samplach zespołu Queen, jednak album musiał zostać zmieniony. 
rozwiń zwiń