Didżeje przed mikrofonem. Kraft, Przeździecki, Sojka o radiowym debiucie

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2021 09:20
- Chodzi właściwie o to samo - żeby grać muzykę. Ale inaczej robi się to w klubie, a inaczej w radiowym studiu. W audycjach pozwalamy sobie na większy egoizm - śmieją się Anja Kraft, Jurek Przeździecki i Kuba Sojka - muzyczni rezydenci Czwórki. 
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock.com/kondrukhov

W radiu dzielę się tym, czego nie gram w klubach Anja Kraft

Co piszczy w muzyce elektronicznej?

- Za konsolą didżejską jestem trochę inną Anją niż w radiu. W klubie mogę wyżyć się przy bardziej energetycznej muzyce, w audycjach mam szansę pokazać swoją spokojniejszą, ambientową stronę. I na tym mi zależy, żeby do każdego programu "wyłuskać" jakieś nowe brzmienie - opowiada Anja Kraft. - Przed pandemią chętnie też zapraszałam do studia gości reprezentujących różne gatunki muzyki elektronicznej. Z wykształcenia jestem socjologiem, takie wywiady zaspokajają moją ludzką ciekawość i jak tylko wszystko wróci do normy, spodziewajcie się kolejnych rozmów - zapowiada

Posłuchaj
54:05 2021_02_13 20_04_30_PR4_Prywatka.mp3 Anja Kraft i Kuba Sojka o radiowym debiucie i największych wpadkach (Prywatka/Czwórka) 

Największa radiowa wpadka to prezentacja utworu w języku angielskim, w którym znalazły się niecenzuralne słowa bez trudu rozumiane i w naszym kraju Kuba Sojka 

Hołd dla polskich producentów

Najbardziej "detroitowy" polski producent techno z rolą dziennikarza radiowego mierzy się już od dwóch lat. - Najpierw musiałem oswoić się ze świadomością, że choć nikogo nie widzę, to jednak mówię i gram dla ludzi, którzy są po drugiej stronie - wspomina Kuba Sojka. - Potem, z upływem czasu, zmieniłem styl pracy i sposób przygotowywania się do audycji. Wcześniej prezentowałem muzykę z gatunku Detroit techno, w trakcie pandemii postanowiłem "oddać głos" polskim producentom muzyki elektronicznej.

Posłuchaj
53:40 2021_02_13 21_05_14_PR4_Prywatka.mp3 Jurek Przeździecki o live actach i radiowej selekcji (Prywatka/Czwórka)

Do audycji wybieram utwory różnorodne, nie szukam w nich spójności Jurek Przeździecki

Muzyka na peryferiach

- W mojej audycji muzyka pełni rolę ilustracji do zagadnienia, o którym opowiadam. To prywatna i autorska selekcja utworów, które znajdują się na peryferiach dostępnej muzyki - opowiada Jurek Przeździecki. - Jeśli natomiast chodzi o moje live acty, one mają spełniać inny cel. Muzyka w klubie ma zachęcać do tańca, do zabawy. Powinna być spójną całością. W audycjach nie potrzebuję tej spójności. 

Gości Uli Kaczyńskiej i wyselekcjonowaną przez nich muzykę można usłyszeć w audycjach "Wieczór Rezydentów" i "Noc Rezydentów". 

*** 

Tytuł audycji: Prywatka

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Goście: Anja Kraft, Jurek Przeździecki, Kuba Sojka (didżeje, producenci muzyczni, autorzy audycji muzycznych w Czwórce) 

Data emisji: 13.02.2021

Godzina emisji: 20.05

kul

Czytaj także

Krakowianka od Tricky'ego. Marta Złakowska śpiewa z legendą trip-hopu

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 17:50
Poznała go, kiedy właściwie pożegnała się z muzyką. Jeden koncert, na którym zaśpiewała "w zastępstwie", zamienił się w trwającą dwa lata trasę. Teraz ukazała się ich wspólna płyta. Krakowianki Marty Złakowskiej i legendy trip-hopu - Tricky'ego. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

LASS: "Loveholic" to opowieść o łapaniu spadających z nieba gwiazd

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 12:30
- Uważam, że album "Loveholic" jest pełen miłości, której przecież dziś wszyscy bardzo potrzebujemy - mówi Kasia Klimczyk, czyli LASS. - Emocje i uczucia, o których opowiadam, to jest coś, co dotyczy nas wszystkich. 
rozwiń zwiń