LASS: "Loveholic" to opowieść o łapaniu spadających z nieba gwiazd

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 12:30
- Uważam, że album "Loveholic" jest pełen miłości, której przecież dziś wszyscy bardzo potrzebujemy - mówi Kasia Klimczyk, czyli LASS. - Emocje i uczucia, o których opowiadam, to jest coś, co dotyczy nas wszystkich. 
LASS czyli Kasia Klimczyk
LASS czyli Kasia KlimczykFoto: Paweł Fabjański/ mat. prasowe

Posłuchaj
02:49 Czworka Wszystko gra - LASS 1 10.02.2021.mp3 LASS o płycie "Loveholic" (Wszystko gra/Czwórka) 

Piszę piosenki w oparciu o swoje przeżycia. Kolekcjonuję je podczas podróży po świecie. Karmię wtedy oczy, pobudzam wyobraźnię, kręcę w głowie krótkie filmy LASS

Kasia Klimczyk jako LASS komponuje, pisze teksty, produkuje swoją muzykę i sama ją też wydaje. "Loveholic" to jej debiutancki krążek, który ukazał się długo po tym, jak jej pierwsze piosenki trafiły do sieci. - Strasznie mi się praca rozwlekła. Najpierw dopracowywałam kolejne kompozycje, potem utknęłam między produkcją i miksami. Potem przyszła pandemia, która ostudziła mój zapał, co do premiery, aż wreszcie moje wewnętrzne ja tupnęło nogą i powiedziało: "Kaśka, bez tej płyty nie ruszysz z miejsca" - wspomina artystka. 

Posłuchaj
04:19 Czworka Wszystko gra - LASS 2 10.02.2021.mp3 LASS o Moderacie, Kasai i "brudnej" muzyce (Wszystko gra/Czwórka) 

"Loveholic" to płyta o samotności, o uczuciach schowanych pod maską, o łapaniu spadających z nieba gwiazd, o aksamitnej nocy we włoskim ogrodzie oraz o tym, że to jeszcze nie jest koniec LASS

Na krążku znalazło się 12 utworów, w tym dwie gościnne produkcje: "Nothing is over" wyprodukowane przez Paweła Sęka oraz "Dym" w remiksie Darka Podhajskiego. Ważną rolę odegrała także Kasia Piszek, czyli Kasai - pianistka, kompozytorka, autorka płyty "Equals". - Odkąd się poznałyśmy, a było to wiele lat temu, zawsze chciałam z nią coś zrobić. Zachwyca mnie jej gra na fortepianie, więc zaprosiłam ją do współpracy - opowiada LASS. - Producent Manoid zorganizował nam sesję, podczas której zarejestrowałyśmy jej partie. Brzmienie fortepianu "uczłowieczyło" moje piosenki. 

LASS — 'Katherine Is Innocent' (Official Video) / LASS

***

Tytuł audycji: Wszystko gra

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Kasia Klimczyk (LASS)

Data emisji: 10.02.2021

Godzina emisji: 9.05

kul

Czytaj także

Pepe.: moja muzyka musi oddychać

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2020 15:30
Wydanie tej płyty miało mi pomóc w odnalezieniu tożsamości muzycznej. Cieszę się, że ludzie potraktowali "Afterimages" jako pewien koncept, a nie zbiór piosenek - mówi Pepe., czyli Piotr Rajski. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Sportowa Warszawa". Baasch łączy siły z Kacperczykami

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 15:40
- Utwór "Sportowa Warszawa" jest efektem współpracy z braćmi Kacperczyk. Łącząc siły z artystami reprezentującymi hip-hop wychodzę ze strefy komfortu. Dzięki temu "wietrzę" głowę i nie nudzę się tym, co robię - opowiada Baasch.
rozwiń zwiń