Venflon. Ciężkie brzmienie, lekka schizofrenia i miłość

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2016 09:00
– Nie ograniczamy się żadnymi ramami. To co powstało, było tym, co aktualnie grało nam w duszach – mówił o nowej płycie grupy Venflon gitarzysta Radek Modro.
Audio
  • Venflon. Ciężkie brzmienie, lekka schizofrenia i miłość (Rock Block/Czwórka)
Zespół Venflon na festiwalu Przystanek Woodstock
Zespół Venflon na festiwalu Przystanek WoodstockFoto: materiały prasowe

Drugi gitarzysta Witold "Tolek" Danecki dodał, że płytę "Sztuka upadku" zespół komponował bez żadnych wstępnych założeń. – Tak po prostu wyszło. "Sztuka upadku" powstała dzięki synergii pięciu osób. Riffy, które nam się udawały, wchodziły na płytę – opowiadał.

Podobnie było z mrocznymi i pesymistycznymi tekstami piosenek pisanymi przez wokalistę Macieja Ornocha. "Rozpad osobowości, dwulicowość i lekka schizofrenia", które są tematem wielu utworów, to naturalna konsekwencja wypracowanej przez zespół tonacji muzycznej.

Goście Czwórki opowiadali też o wielu zmianach składu Venflonu, które nie pozostają bez związku ze "szpitalnym fatum" ciążącym nad zespołem.

***

Tytuł audycji: Rock Block

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Gość: Radek Modro i Witold "Tolek" Danecki (członkowie zespołu Venflon)

Data emisji: 3.02.2016

Godzina emisji: 22.00

mc/tj

Czytaj także

Letters From Silence - koniec duetu. Czas na kwartet!

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2016 11:00
Letters From Silence znamy od lat. Jednak teraz panowie grają we czterech. - To wzięło się z naturalnej potrzeby ewolucji - mówi Wawrzyniec Dąbrowski, muzyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dead Frank. Rockowa alternatywa na cześć Sinatry

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2016 12:30
Wszystko zaczęło się od spotkania na imprezie. Jego efektem jest młody warszawski zespół i debiutancka płyta grupy zatytułowana po prostu "Dead Frank".
rozwiń zwiń