Ania Rusowicz z płytą "Przebudzenie": jestem niczym kapłanka

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2019 14:47
- Związałam swoje życie z muzyką, więc na co dzień mam do czynienia z energią ludzi wokół mnie. I choć wszyscy chcą mnie widzieć jako uduchowioną hippiskę, ja mam też drugą stronę, więc ta wizja nie do końca jest zgodna z prawdą - mówiła Ania Rusowicz.
Audio
  • Ania Rusowicz opowiada o płycie "Przebudzenie" (Rock Blok/Czwórka)
Ania Rusowicz
Ania Rusowicz Foto: Bartek Koziczyński/Czwórka

ania rusowicz 1200.jpg
Ania Rusowicz: opętał mnie Nowy Orlean

- Gdy ktoś mnie pyta o życie prywatne, odpowiadam: posłuchajcie moich płyt. W piosenkach są historie nie tylko moje, ale i moich przyjaciół. Bo życie podsuwa mnóstwo tematów do opisywania - mówiła Ania Rusowicz.

Wokalistka opowiadała także o szczegółach swojej podróży do Nowego Orleanu, miejsca, w którym "czuje się muzykę" i o "najdzikszej rzeczy", jaką udało jej się tam zrobić. Zdradziła także, że właśnie tam mogłaby przeprowadzić się już na zawsze. - Choć oczywiście musiałabym przedefiniować swoje życie - zastanawiała się wokalistka. - Zresztą za każdym razem, kiedy mam ciężki okres myślę o tym, by się tam przenieść. Że wolałabym być kelnerką w Stanach… W mojej twórczości słychać wpływy USA, ale zawsze wygrywa pasja i zostaję, bo tylko tu mogę się realizować jako muzyk.

Na krążku "Przebudzenie" usłyszymy 12 numerów, wśród których nie ma klasycznych ballad. Jest za to, jak przyznaje artystka, więcej bluesa, stylu funky, jest też groove. Krążek został nagrany na setkę, a do współpracy Ania Rusowicz zaprosiła m.in. Paulinę Przybysz, która napisała tekst do piosenki "Voodoo". - Komponując utwory na "Przebudzenie" nie słuchałam innej muzyki. Starałam się wydobyć z siebie jak najwięcej dźwięków, które we mnie dojrzały - mówiła Ania Rusowicz.

Skąd wziął się pomysł na tytuł tego krążka? O tym w nagraniu pierwszej godziny audycji "Rock Blok". Artystka opowiadała jednak nie tylko o muzyce. Zdradziła też m.in., czemu już... tęskni za zimą. W programie także nagrania z nowego krążka wokalistki. Zapraszamy również do wysłuchania nagrania drugiej godziny audycji, w której dużo dobrych, ciężkich brzmień.

***

Tytuł audycji: Rock Blok

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Goście: Ania Rusowicz

Data emisji: 22.11.2019

Godzina emisji: 22.01

kd/am

Czytaj także

Hot Water. Rockowe granie w stylu lat 90.

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2017 10:45
- Nazwa zespołu, Hot Water, nawiązuje do mojego charakteru niecierpliwego człowieka - zdradził w "Rock Bloku" frontman zespołu Maciej Sobczak, z którym Bartek Koziczyński rozmawiał m.in. o 5-letniej przerwie w graniu oraz o powrocie z nowym krążkiem "Elektryczny kot".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Amarok wraca z nowym krążkiem. "Przywołał nas wilk"

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2017 12:53
Progresywny rock, elektroniczne brzmienia i folkowy sznyt - taki materiał Amarok zawarł na ukazującej się już 23 czerwca 2017 roku płycie "Hunt". W Czwórce słuchaliśmy jej premierowo z artystami z zespołu Martą i Michałem Wojtasami. 
rozwiń zwiń