Hot Water. Rockowe granie w stylu lat 90.

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2017 10:45
- Nazwa zespołu, Hot Water, nawiązuje do mojego charakteru niecierpliwego człowieka - zdradził w "Rock Bloku" frontman zespołu Maciej Sobczak, z którym Bartek Koziczyński rozmawiał m.in. o 5-letniej przerwie w graniu oraz o powrocie z nowym krążkiem "Elektryczny kot".
Audio
  • Hot Water powracają z krążkiem "Elektryczny kot" (Rock Blok/Czwórka)
Zespół Hot Water (od lewej): Piotr Tarnawski - gitara basowa, instrumenty klawiszowe; Maciej Sobczak - gitara, wokal; Darek Nowicki - perkusja
Zespół Hot Water (od lewej): Piotr Tarnawski - gitara basowa, instrumenty klawiszowe; Maciej Sobczak - gitara, wokal; Darek Nowicki - perkusja Foto: www.hotwater-art.pl/materiały promocyjne

Maciej Sobczak Fajnie jest grać w pomieszczeniu, gdzie nie włącza się czerwona lampka. Wtedy rzeczy często wychodzą za pierwszym razem 

- Prowadziliśmy dość rock'n'rollowy tryb życia i to być może zasłaniało nam wdzięk naszej pracy - wspominał Maciej Sobczak. - W trakcie naszej długiej przerwy w graniu udałem się w Bieszczady. Zająłem się kompletnie inną rzeczą. Między innymi pomagałem w tworzeniu ikon, a to wymaga dużej cierpliwości - opowiadał.

Grający muzykę z elementami rocka, bluesa, folka i swingu, poznański zespół Hot Water już w latach 90-tych koncertował w klubach, halach i na uznanych festiwalach rockowych oraz bluesowych. Muzycy zagrali także kilka ciekawych supportów, między innymi przed Joe Cockerem, Colloseum oraz Jackiem Bruce'm. A jak pracowali nad nowym materiałem? - Sporą część wokali nagrałem w domu na komputerze - mówił Maciej Sobczak.

W rozmowie z gospodarzem audycji "Rock Blok" muzyk opowiadał też m.in. o konstrukcji instrumentów strunowych z pudełek po cygarach, o tym, gdzie Hot Water będzie można w najbliższym czasie usłyszeć oraz, jak powstała okładka "Elektrycznego kota", którego utworów słuchaliśmy w Czwórce.

Zapraszamy też do wysłuchania całości programu z 7.06.2017: 1. godzina <<< i 2. godzina <<<

Maciej Sobczak, wokalista Hot Water, w Czwórce/fot. Czwórka Maciej Sobczak - wokalista Hot Water w Czwórce/fot. Czwórka

***

Tytuł audycji: Rock Blok

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Gość: Maciej Sobczak (frontman Hot Water)

Data emisji: 7.06.2017

Godzina emisji: 22.14

jsz/czaj

Czytaj także

Nowy krążek Slowdive. Shoegaze w wielkim stylu

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2017 10:00
- Bardzo dziwne, że gatunek shoegaze był kiedyś, w latach 90., uznawany za uwłaczający. Mam nadzieję, że dla młodego pokolenia ta muzyka stanie się ważna - mówił w rozmowie z Mateuszem Tomaszukiem Christian Savill, gitarzysta brytyjskiej formacji Slowdive, która po 22 latach wraca z nowym albumem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Hurrockaine. Nowe oblicze art rocka

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2017 11:15
W muzyce Hurrockaine znajdziesz hard rocka, post punk, nowoczesną lirykę, zadziorne gitary i zaczepne wokale. - Inaczej sobie siebie nie wyobrażamy. Rocka mamy zakorzenionego od samego początku naszego istnienia. Rock and roll płynie nam w żyłach - mówiła frontmanka Hurrockaine Paulina Mazur.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Proces: wesoło do końca nie jest

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2017 13:30
- Chodzi nam bardziej o proces twórczy, a nie straszne sądy czy "Proces" Franza Kafki - wyjaśniali w Rock Bloku muzycy z zespołu Proces: Piotr Połać, wokalista i Dariusz Brzozowski, perkusista.
rozwiń zwiń