Polskie Radio
Section05
lata 90

Jacek Łęski o kulisach sprawy Siergieja Gawriłowa

- Akcje banku były rozpisane na kilkadziesiąt podmiotów, różnych spółek, zarejestrowanych w dziwnych miejscach – mówił w "Kulisach spraw” w Polskim Radiu 24 Jacek Łęski, były dziennikarz śledczy. W audycji rozmawiano o podejrzewanym o współpracę z rosyjskim wywiadem wojskowym Siergieju Gawriłowie, który w latach 90-tych XX wieku był powiązany z Bankiem Komercyjnym "Leonard”, przemianowanym później na Bank Powierniczo-Gwarancyjny.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA bank UOP lata 90 bankowość

Kulisy Spraw. Komisja bankowa i system bankowy III RP

W 2006 roku, powstała komisja śledcza ds. nieprawidłowości w sektorze bankowym, która miała zbadać do jakich nadużyć doszło przy prywatyzacji polskich banków od 1989 roku. W 2007 roku doszło do upadku rządu i samorozwiązania Sejmu. Komisja musiała przerwać swoją działalność - nie wskazano winnych, nikt został pociągnięty do odpowiedzialności. O nieprawidłowościach w polskim sektorze bankowym mówił w audycji Kulisy Spraw Piotr Nisztor z "Gazety Polskiej Codziennie".
Zobacz więcej na temat:  lata 90 banki

Kulisy handlu narkotykami w Polsce w latach 90.

- W latach 90. w Polsce znalazła się heroina, którą grupa pruszkowska ukradła Albańczykom. Trzeba było ją sprzedać i dlatego dużo ludzi w Polsce się uzależniło. W pierwszych etapach działalności zaopatrywano się od grup międzynarodowych, Polska była tylko krajem tranzytowym – powiedział w audycji Kulisy Spraw Jarosław Maringe, były przestępca, ps. „Chińczyk”.
Zobacz więcej na temat:  lata 90 Mafia Kulisy Spraw narkotyki przestępczość