Polskie Radio
Section05
lata 90

25 lat temu Mercedes przewidział przyszłość

W 1996 roku Mercedes zaprezentował w trakcie Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu model F200 Imagination. Koncept zdecydowanie odbiegał od ówczesnych standardów. Idealnie wpisuje się jednak w to, co aktualnie widzimy na współczesnych ulicach europejskich miast.
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody mercedes lata 90 Niemcy technologie technologia samochód autonomiczny nowe technologie fabryka fabryka przyszłości samochody autonomiczne

Polsko-niemiecki traktat graniczny. Dokument, na który Polska czekała 45 lat

- Oto w sposób pokojowy Polacy i Niemcy usuwają źródła historycznych konfliktów i zamykają okres, w którym problem granicy dzielił nasze kraje, był dla nas Polaków źródłem obaw i poczucia zagrożenia – powiedział 14 listopada 1990 roku ówczesny premier Rzeczpospolitej Tadeusz Mazowiecki. 
Zobacz więcej na temat:  historia Polski HISTORIA Niemcy lata 90 Hans-Dietrich Genscher Krzysztof Skubiszewski POLSKA Rzeczpospolita

Telewizyjne moto-reklamy na przestrzeni lat. Co się zmieniło?

Wyścig o zdobycie klienta swojej marki trwa od początku motoryzacji. Wraz z rozwojem telewizji zmieniały się także metody zachęcania ludzi do kupna samochodów. Dziś o tym, jak moto-reklamy ewoluowały na przestrzeni ostatnich lat. 
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców motoryzacja samochody reklama telewizja lata 90 lata 80 Polskie Radio Polskie Radio Kierowców samochód media media społecznościowe zakupy finanse

Wojciech Przylipiak: przyglądam się tamtej Polsce przez pryzmat popkultury

- Okresowi przemiany, jakim była zwłaszcza pierwsza połowa lat 90., przyglądam się poprzez muzykę, film - głównie ten na kasetach VHS, erupcję wolności seksualnej, pierwsze fascynacje komputerowe, książkowe itd. Poprzez to, jak zmieniło się to, co jemy, jak wyglądamy, jak mieszkamy - mówił w "Wybieram Dwójkę" autor książki "Sex, disco i kasety video. Polska lat 90.".
Zobacz więcej na temat:  lata 90 Jakub Kukla reportaż Dwójka KULTURA

Szalone lata dziewięćdziesiąte - cały czas inspirują!

- W tych latach jest wszystko. Jest i przepych, i kicz. Kobieta wyzwolona, pewna siebie, ubrana w obcisłą sukienkę. Jest też totalny minimalizm z sukienką jedwabną na ramiączka, potem noszoną przez Kate Moss z gigantyczną skórzaną kurtką. Mamy też grunge, z porwanymi spodniami i flanelowymi kraciastymi koszulami - mówi Karolina Gruszecka dyrektor działu mody "Vogue Polska".
Zobacz więcej na temat:  Czwórka moda Adrianna Janiszewska lata 90