Kasia Lins: "Moja wina" brzmi jak uderzenie się w pierś

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2020 10:00
- "Moja wina" jest albumem koncepcyjnym, ale głównie w zakresie liryki. Po dwóch, trzech napisanych tekstach, zauważyłam, że z dużą łatwością operuję sakralnym dialektem. Postanowiłam to wykorzystać i wzmocnić przekaz chórami, organami i kościelnymi harmoniami - mówi Kasia Lins.
Audio
  • Kasia Lins opowiada o nowej płycie, starych idolach i planach na przyszłość (Rock Blok/Czwórka)
Kasia Lins
Kasia LinsFoto: Martyna Ogonek/Czwórka

Ta płyta jest "moją winą". Takim uderzeniem się w pierś po wydarzeniach w życiu osobistym Kasia Lins

Album otwiera intro, w którym artystka interpretuje wiersz Marii Konopnickiej. - To już chyba moja perwersja, że zawsze jakiegoś poetę, albo - jak w tym przypadku - poetkę wciągnę do swojego świata - przyznaje gość Czwórki. - Wiersz "Jeżeli kochasz" dobrze licował z tym, co ja napisałam, z treścią tej płyty. To miłosna rozmowa dwóch światów, powiedzmy: życia i śmierci. Dialog Erosa z Tanatosem jest bardzo bliski moim rozważaniom - dodaje. 


Posłuchaj
kasia lins 1200 press.jpg
Kasia Lins: to będzie płyta prorocza i mroczna

Momentem wytchnienia na krążku jest uwtór "Kobiety by Bukowski" - Ta piosenka odchodzi klimatem od całego albumu i w pewnym sensie jest podsumowaniem moich literackich fascynacji - przyznaje rozmówczyni Bartka Koziczyńskiego. - Postacie, o których wspominam w tekstach, są według mnie nie tylko wybitnymi twórcami czy bohaterami, ale też częścią popkultury. Liczę, że dla moich słuchaczy są to postaci znajome - dodaje. 

Druga godzina audycji "Rock Blok" - POSŁUCHAJ >>>

Płytę wyprodukował Daniel Walczak, odpowiedzialny za brzmienie płyt m.in. Dawida Podsiadły, Curly Heads i Bokki. - To nowy człowiek na mojej artystycznej drodze. Przyszliśmy do niego z Karolem Łakomcem z prawie gotowym nowym materiałem - wspomina Kasia Lins. - Natychmiast złapaliśmy porozumienie, zarówno na płaszczyźnie prywatnej, jak i zawodowej. I jak się potem okazało, "Moja wina" była wspólnym doświadczeniem całej naszej trójki. 

***

Tytuł audycji: Rock Blok

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Gość: Kasia Lins

Data emisji: 29.05.2020

Godzina emisji: 22.01

kul/kd

Czytaj także

Arkadiusz Jakubik: z Deriglasoffem nagraliśmy płytę z jinglami

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2016 16:50
- Krótkie, dziwne formy muzyczne chodziły za mną już od jakiegoś czasu – opowiada Arek Jakubik. - Chłopaki z Dr. Misio tego nie podchwycili, za to kiedy lepiej poznałem Olafa, wiedziałem, ze tylko z nim mogę to zrobić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magda Ruta i Tomek Krawczyk: emocje koncertowe przeżywamy w sieci

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2020 11:50
- Jeśli chodzi o chronologię, muzyka zawsze była pierwsza, choć przez długi czas zajmowałam się też fotografią - opowiada Magda Ruta. - A potem na moje drodze pojawił się producent i muzyk Tomek Krawczyk i przekonał mnie do powrotu do śpiewania - wspomina.
rozwiń zwiń