Magda Ruta debiutuje w czasach pandemii i sadzi rutę

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2020 08:43
Tytuł debiutu Magdy Ruty: "Nie wiem czy będę" nabiera dziś szczególnego znaczenia. - Nie spodziewałam się tego. Razem z Tomkiem "Serkiem" Krawczykiem zdecydowaliśmy się na tę frazę, bo to jest takie zdanie bardzo uniwersalne. Można je obrócić w żart, może być zagajką miejską albo właśnie przesłanką filozoficzną, odnoszącą się do czegoś większego, poważniejszego - mówi artystka. 
Audio
  • Magda Ruta opowiada o swoim muzycznym debiucie w niełatwych czasach (Stacja Kultura/Czwórka)
Magda Ruta
Magda RutaFoto: Alicja Mucha/Czwórka

marcelina 1200.jpg
Marcelina: jestem optymistką, trudne sytuacje pobudzają kreatywność

- Dziś jest we mnie dużo przeróżnych emocji. Jestem bardzo szczęśliwa, że nadszedł ten dzień, dzień premiery mojego albumu, ale też lekkie oszołomienie, że dzieje się to w tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji - mówi Magda Ruta. - Od piątku robię wszystko by się cieszyć, delektować się tym momentem, świętować dzień premiery mojej debiutanckiej płyty - dodaje. 

Artysta w czasie pandemii

- Ja mogę mówić tylko za siebie, za debiutanta, który w tym ciężkim czasie odważył się wydać płytę - podkreśla artystka. - Na samym początku czułam się przygnieciona tym wszystkim, że koncerty, wydarzeni zastały odwołane. Teraz czuję przypływ energii - dodaje. 

Magda Ruta szuka plusów w obecnej sytuacji. Zauważa, że izolacja sprawia, że niektórzy mają więcej czasu, by szukać nowej muzyki. - Myślę, że to szansa tej płyty, może dotrze do większej liczby odbiorców. Ta płyta może im pomóc w tym czasie, może ich pokrzepić. Jestem dobrze nastawiona - dodaje. - Ta sytuacja nie przeszkodzi mi w rozwoju tego projektu. Trzymam za to kciuki. Pracuję w moim homeoffice. 


Magda Ruta 1200.jpg
Magda Ruta: muzykę widzę obrazem. To przeplatające się pasje

W czasie wolnym sadzi rutę 

Każdy z nas w czasie wolnym szuka sobie dodatkowych zajęć. Magda Ruta sadzi rutę. - Codziennie jej doglądam, podlewam. Konsultowałam się z mamą, babcią i ciocią, powiedziały, że pierwsze listki mogą pojawić się w maju - opowiada o nowej pasji. - Ruta to zioło, od niej wzięła się rutyna, która dodawana jest dodawana do wszystkich witaminek. Ruta ma też piękne żółte kwiatki - dodaje. 

Magda Ruta przyznaje, że podczas tworzenia płyty zauważyła, że piosenki z niej "wypływają". Frazy wpadają do jej głowy w przeróżnych sytuacjach: podczas sprzątania, spaceru, jazdy samochodem. - Wydaje mi się, że musiał minąć czas, musiały przyjść do mnie jakieś doświadczenia, z którymi musiałam sobie poradzić w swojej głowie, a później przelałam je na papier - dodaje. 


***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Magda Ruta

Data emisji: 31.03.2020

Godzina emisji: 11:16

pj

Czytaj także

Tola Janowska: właśnie spełniam marzenie życia

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2020 14:03
Artystka debiutuje na muzycznym rynku, a 13 marca w stołecznym domu kultury Kadr odbędzie się jej debiutancki koncert. - Stres jest ogromny. Przygotowywałam się do tego wydarzenia przez ostatnie dwa lata - opowiadała w Czwórce. - To moment, w którym będę mogła się sprawdzić.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Natalia Moskal: życie muzyczne we Włoszech zatrzymało się w miejscu

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 15:20
Natalia Moskal śpiewa, pisze teksty i tłumaczy książki. Jedną nogą w Polsce, drugą we Włoszech. 1 marca wróciła z Mediolanu. Nam opowiada o sytuacji włoskich muzyków i swoich planach na przyszłość. 
rozwiń zwiń