Magda Ruta i Tomek Krawczyk: emocje koncertowe przeżywamy w sieci

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2020 11:50
- Jeśli chodzi o chronologię, muzyka zawsze była pierwsza, choć przez długi czas zajmowałam się też fotografią - opowiada Magda Ruta. - A potem na moje drodze pojawił się producent i muzyk Tomek Krawczyk i przekonał mnie do powrotu do śpiewania - wspomina.
Audio
Magda Ruta, Tomek Serek Krawczyk
Magda Ruta, Tomek "Serek" KrawczykFoto: arch. domowe artystki

Debiutancki album artystki pt.: "Nie wiem, czy będę" ukazał się 27 marca 2020 roku i jest wspólnym dziełem Magdy Ruty i doświadczonego muzyka oraz producenta Tomka "Serka" Krawczyka. 


Posłuchaj
Magda Ruta 1200.jpg
Magda Ruta debiutuje w czasach pandemii i sadzi rutę

Ostatnio w sieci pojawiła się domowa wersja "Blasku" - jednego z utworów z tego wydawnictwa - Nagraliśmy ją w naszym mieszkaniu w Warszawie oraz w domach osób, które pojawiają się w tym teledysku - opowiadają goście Bartka Koziczyńskiego. - Wyciągnęliśmy gitarę z wersji albumowej i do mentronomu nasz perkusista Kacper Majewski nagrał swoją partię. Potem zrobili to kolejny muzycy: Bartosz i Ania. Założenie było takie, że moment nagrań filmujemy kamerą. Żeby uchwycić "take", który wykonujemy - tłumaczy Krawczyk. 

W nowej aranżacji "Blasku" grają wszyscy muzycy, którzy - gdyby nie pandemia - występowaliby teraz z Magdą Rutą na koncertach promujących krążek "Nie wiem, czy będę". - Jest też gość specjalny, czyli Mela Koteluk. Znamy się osobiście, Tomek gra w jej zespole, pomyślałam, że jej obecność nada "Blaskowi" blask - śmieje się artystka. - Przedstawiliśmy jej wstępny montaż, który bardzo się jej spodobał, tak jak i piosenka oraz jej tekst. Takie są kulisy naszego domowego muzykowania - dodaje.

  

Druga godzina audycji "Rock Blok" - POSŁUCHAJ >>>

***

Tytuł audycji: Rock Blok

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Goście: Magda Ruta, Tomasz "Serek" Krawczyk (muzycy)

Data emisji: 08.05.2020

Godzina emisji: 22.01

kul

Czytaj także

Lesław o "Alfa Centauri": chciałem nagrać płytę idealną

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 22:01
"Alfa Centauri" to nadchodzący wielkimi krokami krążek Komet. - Nagrania zajęły nam dwa miesiące, ale w fazie konceptualnej prace trwały być może nawet pięć lat. Chciałem nagrać płytę, która byłaby pikiem moich możliwości – mówił Lesław.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kasia Lins: "Moja wina" będzie mroczna i prorocza

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2020 14:35
- Rok 2019 konkretnie przeczołgał mnie po podłodze. Piosenki, które znajdą się na nowej płycie głównie pochodzą z tego okresu - opowiada Kasia Lins. 
rozwiń zwiń