Zarażamy biegową pasją. "Warto zrobić pierwszy krok"

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2017 11:51
Zorganizował grupę treningowo-biegową amatorów "Wieczorne bieganie w Szczecinie" i od ponad trzech lat przewinęło się przez nią ponad tysiąc osób. - Bieganie nie jest trudne. Na początku po prostu trzeba się odważyć i spróbować - mówił w Czwórce Wojciech Kępka.
Audio
  • O biegowej pasji i zarażaniu sportowym hobby innych - rozmowa Kariny Terzoni z Wojciechem Kępką (Rozbiegani/Czwórka)
Bieganie wieczorem po mieście przyciąga coraz więcej amatorów
Bieganie wieczorem po mieście przyciąga coraz więcej amatorówFoto: Shutterstock.com/AYA images

kałaczyński 1200.JPG
Przebiegł 366 maratonów w 366 dni. "Sport daje siłę"

Na jego treningach pojawiają się tłumy. - Na bieganie nie ma złej pogody, nie ma wymówek. Atmosfera w naszej grupie zawsze jest wyjątkowa, zwłaszcza, gdy treningi zamieniają się w spotkania nie tylko sportowe, ale i towarzyskie - opowiadał gość Kariny Terzoni. - Jest wśród nas wielu ludzi, którzy dotychczas się nie znali, spotkali się dopiero podczas biegania - tłumaczył.

Dziś grupa Wojciecha Kępki nie tylko razem trenuje, ale także organizuje wyjazdy na różnego rodzaju zawody i maratony, także te zagraniczne. Jakie są ich najbliższe plany i gdzie będzie można spotkać ekipę "Wieczornego biegania"? Od czego swoją przygodę z tą dyscypliną powinni zacząć początkujący sportowcy i dlaczego warto zrobić pierwszy krok? O tym w nagraniu rozmowy Kariny Terzoni z Wojciechem Kępką.

Wojciech Kępka Nas nie da się już policzyć, sam też tego nie robię. Ale najważniejsze jest to, że trenujemy w grupie, spotykamy się. Ludzie przychodzą i bawią się bieganiem. Podchodzimy do tego na luzie.

***

Tytuł audycji: "Rozbiegani"

Prowadzi: Karina Terzoni

Goście: Wojciech Kępka (organizator grupy treningowo-biegowej amatorów "Wieczorne bieganie w Szczecinie")

Data emisji: 6.05.2017

Godzina emisji: 10.15

kd/mz