Monika Mrozowska o jodze: w tym sporcie chodzi o wewnętrzny luz

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2019 14:04
Monika Mrozowska opowiadała w Czwórce o jodze, zdrowym odżywianiu i stylu życia, który promuje. - Na endorfiny nic nie poradzimy. Jeśli zaczynamy wkładać w coś coraz więcej fizycznego wysiłku, to paradoksalnie z czasem zacznie nam to sprawiać coraz większą przyjemność - mówiła aktorka. 
Audio
  • O roli aktywności w naszym życiu i tym, jak pogodzić ją z codziennymi obowiązkami - rozmowa z Moniką Mrozowską (Rozbiegani/Czwórka)
Monika Mrozowska
Monika MrozowskaFoto: Kamil Jasieński/Czwórka

czwórka domańska.jpg
"Ciałopozytywność". Pokochaj siebie - to wielka moc

Wyciszenie i balans w życiu, harmonia w sporcie - czy to naprawdę możliwe? - Trenując, wybieram zawsze ćwiczenia, na które mam czas. Ważne jednak, by było to minimum 15-30 minut - mówi w Czwórce Monika Mrozowska. Jak podkreślała, joga jest świetnym sposobem aktywności niemal dla wszystkich, i to właściwie w każdych okolicznościach. - Wystarczy mata. Do tego nie potrzebujemy specjalistycznego sprzętu. Poza tym trenować można wszędzie, nawet podczas podróży - mówiła aktorka. Jak tłumaczyła, joga pomaga nam w życiu. - Sama zaczęłam ćwiczyć, bo chciałam "oczyścić głowę". Tylko ćwiczenia mogły mi to dać - wspominała w rozmowie z Kariną Terzoni. - Z czasem dostrzegłam, że moje ciało samo zaczęło się tego domagać.

POSŁUCHAJ TAKŻE Monika Mrozowska udowadnia, że zupy mają moc >>>

Jak zaczęła się przygoda Moniki Mrozowskiej z jogą? I w jaki sposób udało jej się złapać do siebie dystans, by uwolnić się od presji idealnie wykonywanych ćwiczeń i doskonałego ciała? Jakie dyscypliny uprawiają jej dzieci? Dlaczego zdrowie i sport odgrywają tak wielką rolę w wyciszeniu i zdrowiu psychicznym, i dlaczego ludzie tak szybko z niego rezygnują? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

W programie rozmawialiśmy także z organizatorami Gorce Ultra Trail. Posłuchaj nagrania całej audycji "Rozbiegani", 2.07.2019 >>>

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Goście: Monika Mrozowska

Data emisji: 2.08.2019

Godzina emisji: 10.07

kul