Piotr Hercog i jego "Ultrabiografia". Książka nie tylko o bieganiu

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 13:37
"Ultrabiografia", książka, którą Piotr Hercog napisał wraz z Jackiem Antczakiem, to historia sportowego - i nie tylko - życia Piotra Hercoga. Bo bieganie to tylko jedna z wielu jego pasji, a ich wspólnym mianownikiem są góry.
Audio
  • Piotr Herzog o książce "Ultrabiografia" i sportowej drodze (Rozbiegani/Czwórka)
Okładka książki Ultrabiografia, wydawnictwo SQN
Okładka książki "Ultrabiografia", wydawnictwo SQNFoto: mat. pras.

qczaj Terzoni .jpg
Trening z Qczajem: u mnie nie ma hejtu. Motywuję pozytywnie

- Tym "górskim szlakiem" podążałem już od dziecka, początkowo były to niewielkie górki jurajskie, bo pochodzę z Częstochowy. Były jaskinie, wspinaczka, rajdy przygodowe. Ostatnie dziesięć lat zdominowało jednak bieganie - opowiadał gość Kariny Terzoni. - Sam opisałbym siebie jako podróżnika, bo większość tego, co robię w życiu wynika własnie z podróżniczej pasji. 

Piotr Herzog to zasłużony biegacz, który wygrywał takie zawody, jak Ice Baikał Maraton czy Ultra Fiord w Patagonii. Zwyciężył też m.in. w ekstremalnym biegu Moab Endurance Run, o dystansie 385 km, w USA. Skąd wziął się pomysł, by napisać książkę o własnym życiu? Jak przełamuje kryzysy podczas długich biegów? O tym, ale także o dzieciństwie, przepełnionym górską pasją, rajdach przygodowych, i innych historiach, które zbliżyły go do miejsca w życiu, w którym znalazł się dziś - w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Piotr Hercog (ultramaratończyk, ale także ratownik GOPR-u, taternik, instruktor wspinaczki górskiej, przede wszystkim podróżnik)

Data emisji: 22.11.2019

Godzina emisji: 9.05

kd

Czytaj także

Joanna Jóźwik. Olimpijski trening pod słońcem Afryki

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 15:20
Pierwszy października jest dla zawodniczki bardzo ważną datą. To dzień, w którym rozpoczęła swoje przygotowania do Igrzysk Olimpijskich.
rozwiń zwiń