Joanna Jóźwik. Olimpijski trening pod słońcem Afryki

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 15:20
Pierwszy października jest dla zawodniczki bardzo ważną datą. To dzień, w którym rozpoczęła swoje przygotowania do Igrzysk Olimpijskich.
Audio
  • Joanna Jóźwik wraca na bieżnię. W styczniu trening w RPA (Rozbiegani/Czwórka)
Joanna Jóźwik, biegaczka
Joanna Jóźwik, biegaczkaFoto: Karina Terzoni/Czwórka

- Obecnie moje treningi odbywają się średnio trzy razy w tygodniu. Staram się nie robić ich dzień po dniu. W przygotowaniu ważny jest też odpoczynek – mówiła olimpijka.

Aktualnie, jak mówi, skupia się na tzw. wolnych rozbiegach i ćwiczeniach uzupełniających. Wyjaśniała, że intensywne treningi wymagają odpowiedniego przygotowania. - Wolne rozbieganie znaczy nie szybciej niż pięć minut na kilometr. Potrzebowałam miesiąca roztrenowania, bo w ostatnim czasie odpuściłam regularny trening. W tej chwili każda aktywność fizyczna przychodzi mi z trudem. Im bliżej startów, tym będą częstsze i bardziej intensywne. W okresie przygotowawczym nawet do dwóch razy dziennie.

Jak mówiła, część sezonu przygotowawczego spędzi w miejscach, gdzie warunki do treningu na zewnątrz są optymalne. W styczniu będzie trenowała w RPA. - Temperatury w tym miejscu sięgają w dzień nawet 40 stopni. Dla mnie to nie są wakacje. Treningi w takich warunkach są bardzo trudne – opowiadała zawodniczka.

Jak ważna w treningu sportowca olimpijskiego jest regeneracja? Jak wyglądają jej przygotowania do startów? Trenuje solo, z trenerem czy w grupie? Jak wygląda jej sportowy kalendarz? Więcej na temat starów biegaczki w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Joanna Jóźwik (biegaczka, lekkoatletka, olimpijka, specjalizuje się w biegach na 800 metrów)

Data emisji: 25.10.2019

Godzina emisji: 9.16

ac'kul

Czytaj także

Julita Kotecka i Paweł Nerek o tym, jak biegać po pustyni

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2019 14:50
- Przygotowując się do biegu na pustyni trzeba wziąć pod uwagę ukształtowanie pustynnego terenu oraz ekwipunek, z którym zazwyczaj nie trenuje się na co dzień - radzą Julita Kotecka-Nerek i Paweł Nerek z Fitbodies.pl.
rozwiń zwiń
Czytaj także

29. Bieg Powstania Warszawskiego. Trasa pełna historycznych emocji

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 14:24
- Staramy się zapewnić uczestnikom nie tylko mnóstwo doznań sportowych, ale przede wszystkim historycznych i patriotycznych. By każdy mógł w sposób aktywny upamiętnić tych, którzy byli wówczas na ulicach Warszawy- mówił Bartłomiej Stępień z Aktywnej Warszawy. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dookoła świata szlakiem aktywności sportowych

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2019 12:16
 Jacek Śledziński i Hanna Bora w roczną podróż dookoła świata śladami aktywności sportowych wyruszyli w 2016 roku. Do kraju wrócili po 3 latach, co ich tak długo zatrzymało w świecie? 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Skyrunning. Jak biega się pośród chmur?

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 14:19
Ich trasy biegną po ścieżkach technicznych, na dużych wysokościach i poza szlakami - biegi skyrunningowe to wyzwanie nawet dla doświadczonych biegaczy górskich. - To wymaga dużych umiejętności górskich i ogromnego skupienia - mówią Natalia Tomasiak i Kasia Solińska, skyrunnerki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Adam "Strąkman" Sułowski. Jak trenuje "polski dzik z hawajskim luzem"?

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2019 10:45
Pokonuje najdłuższe triathlony na świecie, a to wszystko na roślinnej diecie. Start na Mistrzostwach Świata na dystansie podwójnego ironmana przyniósł mu 7. miejsce, do niego należy także rekord Polski.
rozwiń zwiń