Gorce Ultra Trail. Nie tylko dla wyczynowców

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2020 15:09
Bieg Gorce Ultra Trail wystartuje w pierwszy weekend sierpnia. Będzie można pobiec na dystansach od 12 do 102 km. - Zapisy są już uruchomione, chętni zgłaszają się na wszystkie długości tras - mówili Violetta Domaradzka i Robert Zakrzewski, organizatorzy.
Gorce Ultra Trail, na trasie
Gorce Ultra Trail, na trasieFoto: mat. pras./Jacek Deneka

Karina Terzoni 1 Czwórka w Krościenku nad Dunajcem 1200.jpg
Biegowa triada. Czwórka w Krościenku nad Dunajcem

Aktualnie większość imprez biegowych odbywa się w formie wirtualnej, dlatego Gorce Ultra Trail to prawdziwe święto biegania. Zawody odbędą się 1 i 2 sierpnia i dostępne są w formule dla każdego, bo najkrótszy możliwy dystans, czyli 12 km, to - jak przekonują goście Czwórki - świetny wybór na debiut. Ale, jak mówią organizatorzy, i tak ma być bezpiecznie. - Przygotowaliśmy podwójną formę zabezpieczenia, bo zawodnicy startować będą co 10 sekund. To spowoduje, że dystans między nimi będzie zachowany - mówił Robert Zakrzewski, współorganizator wydarzenia. - Będzie wyłącznie przekazanie medalu, nie planujemy miasteczka biegowego, by ograniczyć możliwość skupisk.

Posłuchaj
09:56 2020_07_10-09-08-54_CZWÓRKA_Rozbiegania.mp3 O biegu Gorce Ultra Trail opowiadają Violetta Domaradzka i Robert Zakrzewski, organizatorzy (Rozbiegani/Czwórka)

Odprawa przed biegiem także będzie w tym roku wyjątkowa. - Przygotujemy materiały i prześlemy je biegaczom. Każdy będzie mógł zapoznać się z nimi we własnym zakresie - tłumaczyła Violetta Domaradzka. Na trasie pojawią się jednak punkty odżywcze dla sportowców. - W wersji okrojonej, w zależności od dystansu będą w nich dostępne napoje, ewentualnie żywność, batoniki czy zupa wydawana indywidualnie w jednorazowych naczyniach - mówili goście Czwórki.

Czytaj także

Dla osób, które nie chcą biec z większych grupach, organizatorzy przygotowali "wersję indywidualną", czyli bieg w wersji solo. - Już teraz trasę Gorce Ultra Trail można przebiec samodzielnie w dowolnym terminie z wykluczeniem terminu samych zawodów. Po przebiegnięciu można przesłać nam swojego tracka, a my zrobimy ranking i wyłonimy zwycięzcę. To powrót do korzeni biegania ultra, bo ze wszystkim trzeba będzie zmierzyć się samodzielnie: zabezpieczyć m.in. zapasy na drogę - tłumaczyli goście Czwórki.


Gorce Ultra Trail, na trasie/fot. mat. pras./Jacek Deneka Gorce Ultra Trail, na trasie/fot. mat. pras./Jacek Deneka

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Goście: Violetta Domaradzka i Robert Zakrzewski (organizatorzy Gorce Ultra Trail)

Data emisji: 10.07.2020

Godzina emisji: 09.15

kd