Biegowa triada. Czwórka w Krościenku nad Dunajcem

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2020 11:34
Zapraszamy na specjalne wydanie audycji "Rozbiegani". Tym razem Karina Terzoni pojawiła się w malowniczym Krościenku nad Dunajcem podczas Festiwalu Biegów Górskich Etapowa Triada. 
Karina Terzoni, Viola Domaradzka, Robert Zakrzewski
Karina Terzoni, Viola Domaradzka, Robert Zakrzewski Foto: Szymon Jaworski/Czwórka

biegacze_1200.jpg
Trening w parze - czy obie strony mogą skorzystać?

To wydarzenie, które polega na ukończeniu aż trzech biegów w trzech różnych pasmach górskich. Biegi odbywają się przez cały weekend i będą podzielone na raty. Dystanse zależą od wybrania dystansu łącznego, czyli "Intro" - 34 km, albo "Ultra" - 54 km i "Super ultra" - 75 km. - Chodzi o to, by było inaczej niż zwykle - tłumaczył Kacper Piech. - Krościenko położone jest pomiędzy trzema pasmami górskimi, zależało nam więc, by wyznaczając trasy pokazać uroki tej okolicy - mówił. - Choć bieg zajmie praktycznie maksymalnie 24 godziny to, że jest rozłożony na etapy nie oznacza jednak, że będzie prościej - zaznaczał. 

Posłuchaj
54:17 2020_07_03 09_05_32_PR4_Rozbiegani.mp3 Triada biegowa w Krościenku nad Dunajcem (Rozbiegani/Czwórka)  

joga sport gimnastyka akrobatyka 1200.jpg
Ninja yoga Basi Tworek - zobacz, jak to się robi [WIDEO]

Każda z tras ma inny poziom trudności. - W Gorcach możemy spodziewać się długich, dość łagodnych podbiegów, w Pieninach trasy są strzeliste, z widokami na okolicę. Beskid Sądecki to pasmo trudne, mamy tam liczne przewyższenia. Więc choć nie jest wysoko, różnica wysokości jest duża, a to jest męczące - mówił Kacper Piech.


Karina Terzoni i organizatorzy biegu Krościenku Karina Terzoni i organizatorzy biegu Krościenku

Czytaj także

Impreza wystartowała 3 lipca. W tym roku będzie wyjątkowa ze względu na pandemię i bezpieczeństwo zarówno uczestników, jak i organizatorów wydarzenia. - Trasy zostały zmodyfikowane, bo do tej pory większość edycji była wyjazdowa. Teraz, by uniknąć podróżowania, wszystko odbędzie się na miejscu - tłumaczyła Gabriela Rolka. Będzie także dla uczestników specjalne wyzwanie - stok narciarski, na który trzeba będzie wbiec. - Widok rozświetlonego Krościenka wynagrodzi ten trud - zapowiadała Gabriela Rolka. 

Czytaj także: 

Jak podkreślali organizatorzy biegowej triady, to także możliwość spotkania ciekawych ludzi, wymiany doświadczeń. - Aktywnych, którzy robią to samo co my - mówili goście Kariny Terzoni. Jak podkreślali, to także niepowtarzalna okazja, by z jednej imprezy biegowej wrócić aż z trzema medalami. - Każdy z nich jest w kształcie trasy, którą przebiegniemy - mówili organizatorzy. 

Ekipa Czwórki w Krościenku Ekipa Czwórki w Krościenku

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Goście: Kacper Piech, Gabriela Rolka (organizatorzy)

Data emisji: 03.07.2020

Godzina emisji: 09.15

kd/kul

Czytaj także

41. Maraton Warszawski. O tym warto wiedzieć

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 14:05
Jesień to świetny czas, by sprawdzić jakość dotychczasowych treningów. Okazją będzie 41. PZU Maraton Warszawski. Impreza odbywać się będzie 29 września, uczestnicy przebiegną 42 km, a trasa maratonu przebiegać będzie podobnie jak ubiegłoroczna.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Podziemny Bieg Sztafetowy. Jak biega się 212 m pod ziemią?

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 13:10
Trasa Biegu prowadzi zabytkowymi wyrobiskami bocheńskiej kopalni soli. Biorą w nim udział zarówno profesjonalni, uznani maratończycy, jak i amatorzy biegów masowych i zdrowego stylu życia z całej Europy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Biegi i rajdy na orientację. Katarzyna Karpa: tu prędkość nie jest najważniejsza

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 14:59
Biegaczka Katarzyna Karpa opowiadała w Czwórce o tajnikach biegów i rajdów na orientację. - Biegi z reguły są krótkie, do 10 km. Znacznie dłuższe są rajdy na orientację. W obu przypadkach inaczej wyglądają mapy, z których się korzysta, inne jest też przygotowanie - mówiła gość Czwórki.    
rozwiń zwiń