Mateusz Grzesiak o sposobach na relaks

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2015 14:00
Trener i psycholog zwykle radzi, jak zmotywować się do wysiłku i wytrwałego dążenia do sukcesu. Tym razem podpowie, jak mądrze wypoczywać.
Mateusz Grzesiak radzi, jak osiągnąć życiową harmonię i spełnienie
Mateusz Grzesiak radzi, jak osiągnąć życiową harmonię i spełnienieFoto: Archiwum prywatne

Albert Einstein, gdy chciał się zrelaksować, w przerwach od pracy grał na skrzypcach. Winston Churchill odpoczywał od polityki, malując. Produktywność i samorozwój polega nie tylko na aktywności zawodowej i doskonaleniu się w różnych obszarach życia, ale również na mądrym odpoczynku, dzięki któremu można naładować baterie i być gotowym do kolejnego dnia pracy na swój sukces.

W jaki sposób wypoczywać, by nie tracić energii do działania, no i dlaczego kanapa, piwo i telewizja nie są najlepszym rozwiązaniem? Czym różni się relaks aktywny od pasywnego? O tym wszystkim w audycji.

Ponadto porozmawiamy o tym, jak Polacy zachowują się w restauracjach i czy chętnie zostawiają napiwki. Odwiedzimy także Mateusza z Warszawy, który mieszka w bloku z kurą uratowaną z fermy. Ostatnio do domowej menażerii dołączył także... wigilijny karp.

***

Na "Się mówi" zapraszamy w środę (23.12) w godz. 14.00-16.00. Audycję prowadzi Piotr Firan.

mg/pj

Czytaj także

Mateusz Grzesiak: nie bójmy się życiowych zmian!

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2015 18:12
- Wszystkie zmiany w życiu związane są z lękiem. Ale są też nieodzowne - mówił w Czwórce psycholog i trener rozwoju osobistego Mateusz Grzesiak.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mateusz Grzesiak radzi, jak budować pewność siebie

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2015 08:14
Jeśli porównujemy się z innymi i wypadamy na ich tle blado, warto wypisać swoje osiągnięcia na kartce i czytać. O innych skutecznych metodach na budowanie swojego ego mówił w Czwórce trener osobisty Mateusz Grzesiak.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak walczyć ze stresem? Oto sprawdzone sposoby

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2015 16:32
- Stres wynika z czarnowidztwa, określonych lęków. Trzeba odróżniać fakty od własnych opinii i kontrolować myśli, wtedy będzie się on pojawiał wyłącznie w momentach realnego zagrożenia - mówił psycholog i trener osobisty Mateusz Grzesiak.
rozwiń zwiń