Polskie Radio
Section05
wypoczynek

Podsumowanie sezonu kąpielowego. Jak zadbać o bezpieczny wypoczynek nad wodą?

To było najdłuższe lato w historii, które zresztą jeszcze trwa. Od maja temperatury pozwalają zażywać kąpieli nie tylko słonecznych, ale też wodnych. Niestety to generuje w statystykach dużą falę utonięć i zdarzeń na wodzie. Co dokładnie mówią statystyki i jakie powinniśmy wyciągnąć wnioski? 
Zobacz więcej na temat:  Patryk Kuniszewicz ratownik wodny bezpieczeństwo nad wodą pływanie nauka pływania społeczeństwo wypoczynek Klaudia Wasiek

Niezwykła architektura wypoczynkowa w pięknych okolicznościach przyrody

Letni czas wakacyjny już się skończył, jednak wciąż jeszcze trwa, do końca września, bardzo ciekawa wystawa we wrocławskim Muzeum Architektury: "Wczasy. Krajobrazy wypoczynku". To podróż mniej lub bardziej sentymentalna pozwalająca przyjrzeć się najciekawszym, czasami zaskakującym, niestandardowym budynkom i zespołom wypoczynkowym usytuowanym wśród jakże pięknej polskiej przyrody.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA architektura wystawa Muzeum Architektury we Wrocławiu wypoczynek historia Polski Michał Żołądkowski Trójka

"Rodzinny WF". Wakeboard

Wakeboard to sport wodny, w którym zawodnicy stoją na desce podobnej do deski surfingowej i są ciągnięci za łodzią lub na lince przez specjalny wyciąg (np. na szlaku w parku wakeboardowym). Istnieje wiele różnych stylów i technik jazdy na wakeboardzie, ale najczęściej pływający na wakeboardzie zawodnicy próbują wykonywać różnego rodzaju triki i ewolucje, podobnie jak w snowboardzie lub narciarstwie wodnym.
Zobacz więcej na temat:  RadioDzieciom wypoczynek zabawy dla dzieci Zbigniew Kozłowski DAB+ radio bez reklam

Czesi obrali kurs na Polskę. Rekordowe zainteresowanie podróżami do naszego kraju

Rekordowe zainteresowanie podróżami do Polski zanotowano w lipcu w Czechach - wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Zainteresowanie naszym krajem rośnie także wśród Słowaków - wyniki są najwyższe od ponad dekady. Eksperci PIE przeanalizowali częstotliwość szukania informacji dotyczących Polski w wyszukiwarce Google.
Zobacz więcej na temat:  turystyka wypoczynek podróże Czechy Europa

Czesi obrali kurs na Polskę. Rekordowe zainteresowanie podróżami do naszego kraju

Rekordowe zainteresowanie podróżami do Polski zanotowano w lipcu w Czechach - wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Zainteresowanie naszym krajem rośnie także wśród Słowaków - wyniki są najwyższe od ponad dekady. Eksperci PIE przeanalizowali częstotliwość szukania informacji dotyczących Polski w wyszukiwarce Google.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA turystyka wypoczynek podróże Czechy ŚWIAT Europa

Powrót do pracy po urlopie. Jak sobie pomóc?

Zmęczenie, przygnębienie czy problemy z koncentracją – to mogą być objawy… syndromu pourlopowego. – Wiele osób wraca po urlopie i od razu rzuca się w wir odpowiadania na wszystkie maile, telefony, nadrabia zaległości. Natomiast nie jest to do końca dobra metoda, bo doznajemy swoistego szoku – mówi psycholog Aleksandra Plewka.  
Zobacz więcej na temat:  Trójka Radosław Nałęcz Piotr Firan urlop wypoczynek zdrowie Aleksandra Plewka

Ogródki działkowe: nowa moda czy skuteczny pomysł na prawdziwy relaks w mieście?

Ogródki działkowe niegdyś kojarzone były z osobami starszymi i uznawane za królestwo emerytów, dzisiaj przeżywają drugą młodość. Od kilku lat można dostrzec gwałtowny wzrost zainteresowania nimi, coraz częściej można tam też spotkać osoby młode, które z zapałem pielęgnują drzewa owocowe i przekopują grządki. Co ich do tego przekonuje?
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA społeczeństwo relaks wypoczynek miasto Piotr Firan Raf Uzar Trójka ogródki działkowe

Plaża nad Wisłą albo letnisko nad Świdrem. Jak wypoczywali warszawiacy sprzed ponad stu lat

Na przełomie XIX i XX wieku spragnieni wypoczynku mieszkańcy Warszawy mogli spędzić wolny czas w domkach wokół rzeki Świder albo na nadwiślańskich festynach. Chociaż obecnie nie kultywuje się już letniskowych tradycji, to nadwiślańskie plaże nieprzerwanie, aż do dzisiaj, cieszą się niesłabnącą popularnością.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA wypoczynek Warszawa Otwock Wisła magazyn wakacyjny wakacje 2021