Kamil Bednarek będzie gościem Makena

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2015 10:40
Gościem Makena będzie Kamil Bednarek, który opowie o swoim nowym albumie "Oddycham…". Płyta ukazała się kilka dni temu.
Kamil Bednarek opowie o pracy nad nowym albumem
Kamil Bednarek opowie o pracy nad nowym albumemFoto: Czwórka

"Oddycham…" to  trzeci album studyjny wydany przez tego popularnego artystę reggae. Płyta powstawała od grudnia w polskich studiach nagraniowych oraz w Tuff Gong Studio rodziny Marley’ów w Kingston.

Tę zróżnicowaną muzycznie i dobrze wyprodukowaną płytę wzbogaciło swoją obecnością wielu gości. Usłyszysz tu zarówno znakomitych jamajskich muzyków pokroju saksofonisty Deana Frasera, jak i głosy m.in. Alborosie'ego, Juniora Kelly czy Resoterica z Fyah Keepers. Polskimi gośćmi są Jelonek, Staff, KaCezet, I-Grades i inni. Nad produkcją całości czuwało warszawskie Studio As One.

- "Oddycham" to energetyczne, rootsowe reggae ze wspólnym mianownikiem - moimi wspomnieniami” – tak o albumie mówi sam Kamil. W programie poznacie utwory z albumu i posłuchacie rozmowy wokalisty z Makenem, który towarzyszył mu w styczniu na Jamajce i współprodukował jamajską część płyty.

***

Na audycję "Strefa Dread" zapraszamy w czwartek (4.06) w godz. 22.00-00.00. Audycję prowadzi Mirosław "Maken" Dzięciołowski.

mg

Czytaj także

Lion Vibrations na jazzowym riddimie

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2014 15:30
Natalia Niemen, Kamil Bednarek, Wojciech Mazolewski spotkali się w studiu z reggae’owym składem Lion Vibrations i nagrali niesamowite wersje największych jazzowych przebojów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dawid Portasz z Jafii: odcinamy silniki, które się wypaliły

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2015 12:00
Zespół Jafia Namuel powstał w latach 90., a za sprawą debiutanckiej płyty został okrzyknięty najbardziej "jamajskim" w Polsce. Dziś grupa powraca pod skróconą nazwą Jafia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ras Luta: nadchodzi renesans polskiego reggae

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2015 14:40
- Mixtapem "Jak Na Początku" chciałbym przywrócić ludziom radość ze słuchania muzyki - deklaruje Ras Luta.
rozwiń zwiń