Bartendersi poruszają Polaków w rytmie ska

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2016 10:58
"Poles Are Movin’" to tytuł najnoweszgo krążka 10-osobowego, ska-jazzowego combo, The Bartenders, który pojawi się na półkach sklepowych już dziewiątego września. Jakie skrywa niespodzianki?
Audio
  • Nowa płyta The Bartenders, "Poles Are Movin'" (Strefa Dread/Czwórka)
The Bartenders w Czwórce opowiadali o nowym krążku, na którym ukryty jest nawet Chopin
The Bartenders w Czwórce opowiadali o nowym krążku, na którym ukryty jest nawet Chopin Foto: Czwórka

Ten autorski album został stworzony i nagrany z wokalistą Kubą Kaczmarkiem. To był dla Bartendersów impuls do szukania nowych, ciekawych rozwiązań muzycznych. Nie jest to jednak jedyna niespodzianka, gdyż na płycie zarejestrowany jest także materiał przygotowany wspólnie z legendarnymi Alibabkami, z którymi muzycy pojawili się na licznych festiwalach. - Niesamowita jest energia Alibabek. Było to bardzo naturalne granie. Nie czuliśmy różnicy pokoleń. Sporo się muzycznie nauczyliśmy, a do koncertów przygotowywaliśmy się bardzo intensywnie - wspólnie przyznają członkowie zespołu.

W "Strefie Dread" trzej Bartendersi, Janusz Rutkowski (bas), Kuba Kaczmarek (wokal) i Dawid Somló (perkusja), opowiadają o pracy nad nową płytą, o tym jak to jest w Polsce być muzykiem grającym ska oraz letniej trasie koncertowej, m.in. na najwięszym europejskim festiwalu reggae, Rototom Sunsplash. Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Strefa Dread"

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Goście: Janusz Rutkowski, Kuba Kaczmarek i Dawid Somló (The Bartenders)

Data emisji: 6.09.2016

Godzina emisji: 22.10

jsz/kul

Czytaj także

Od roots reggae do eksperymentów. Nowa płyta Dubska

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2016 10:50
Po sześciu latach zespół Dubska wydaje nową płytę. - Materiał może zaskoczyć słuchacza. Nie jest on jednak wynikiem rewolucji tylko zespołowej ewolucji i pierwszej w historii grupy pracy z producentem - opowiadają muzycy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dup! - "Zwei" to reggae z Majką Jeżowską

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2016 22:00
Radek Ciurko, znany z takich formacji, jak Bakszysz czy Jamal i Tomek Krawczyk z Paprika Korps jako Dup! nagrali właśnie drugi już krążek pt. "Zwei" we współpracy z Majką Jeżowską.
rozwiń zwiń