Polskie Radio
Section05
płyta CD

Krystyna Prońko: płyta "Edity, remiksy" zawiera przeróbki wielkich hitów i mniej znanych kompozycji

Krystyna Prońko może pochwalić się ogromnym dorobkiem twórczym. Jej nieśmiertelne hity w nowych wersjach znalazły się na nowo powstałej płycie "Edity, remiksy". - Kiedyś technologia była inna i wiele z tych piosenek nie miało drugich nagrań. Po raz drugi nie nagrałam prawie nic - mówi Krystyna Prońko. - Gdy technologia się zmieniła, zrobiłam na własny użytek remaki. W większości przypadków są one nagrane tylko raz. Często o nich nawet zapominałam - dodaje.
Zobacz więcej na temat:  Maria Szabłowska Krystyna Prońko płyta płyta CD

Płyta CD wraca do łask? Dobre wiadomości z USA

Po raz pierwszy od 20 lat sprzedaż płyt CD poszybowała w górę w porównaniu do minionego roku. Polska i Japonia to dwa kraje, w których płyty kompaktowe nadal cieszą się popularnością. Mimo że z biegiem lat serwisy streamingowe niemalże wyparły je z rynku muzycznego, wciąż chcemy je kupować.
Zobacz więcej na temat:  Trójka MUZYKA muzyka hp Piotr Firan Józef Niewiarowski płyta płyta CD dźwięki fonografia technologie technologia

Streaming muzyki wypiera z rynku płyty CD. Dobrze sprzedają się też winyle

Ostatnie lata to cyfrowa rewolucja w sposobie słuchania przez nas muzyki. Serwisy streamingowe zaczęły wypierać z rynku fizyczne nośniki takie jak płyty CD, które swoją świetność przeżywały na początku tego stulecia. Swoją cegiełkę do tych przemian dołożyła też pandemia koronawirusa, która bardzo ograniczyła sprzedaż płyt. Renesans przeżywają natomiast winyle i... kasety magnetofonowe.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA streaming MUZYKA GOSPODARKA sprzedaż płyta CD

"Ufam, że mnie słyszycie". Album ze słowami Jana Pawła II.

- W albumie "Ufam, że mnie słyszycie" ukazały się nie tylko znane wypowiedzi papieża Jana Pawła II, które nam krążą w uszach, bo są często powtarzane. Staraliśmy się w nim zgrupować wszystkie hasła, które odnosiły się do ogólnego tematu wolności, ducha i ojczyzny - powiedział ks. Andrzej Majewski - Red. Naczelny Redakcji Programów Katolickich Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA płyta CD Jan Paweł II pielgrzymka Kościół katolicki