Zespół Kompanija: nasze życie kręci się wokół muzyki

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 12:00
- Funkcjonujemy jako zespół od 11 lat, więc choć czasem zdarza nam się robić kroki w tył, pojawiają się trudności, wciąż chcemy iść naprzód - mówili wokaliści Kacper "Kameleon" Wiśniewski i Michał "Mathus" Matusiak.
Audio
Kompanija w składzie Kacper Kameleon Wiśniewski i Michał Mathus Matusiak, i Mirosław Maken Dzięciołowski
Kompanija w składzie Kacper "Kameleon" Wiśniewski i Michał "Mathus" Matusiak, i Mirosław "Maken" DzięciołowskiFoto: Adam Świetlicki/Czwórka
Tytuł Zespół Kompanija: cale nasze życie kręci się wokół muzyki
Opis

Na koncie mają jednak sporo sukcesów. Jeden z ich numerów stał się nieoficjalnym hymnem festiwalu Reggaeland 2013, są też finalistami Czwórka Reggae Contest 2014, który odbywa się w ramach Ostróda Reggae Festival. - Od samego początku wiedzieliśmy, że chcemy grać na żywo, współpracować z muzykami. To wyzwanie, bo spotyka się sześć osób, nad którymi trzeba zapanować, mieć pomysł na to, co chcemy przekazać - mówili wokaliści Kacper "Kameleon" Wiśniewski i Michał "Mathus" Matusiak.

ZOBACZ TAKŻE Czwórka na Ostróda Reggae Festival. Sprawdź, co się działo >>>

Trzy lata temu światło dzienne ujrzał ich debiutancki krążek "Płomień", a w czerwcu 2018 wydali kolejną płytę długogrającą "Nowy plan". Jak powstawał ten album i skąd wziął się pomysł, by nazwą zespołu było słowo, zaczerpnięte z języka litewskiego? Jak rozwijała się kariera zespołu i jakie plany muzyczne mają członkowie Kompanii na najbliższy czas? O tym w nagraniu audycji.

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania drugiej godziny "Strefa Dread", 29.10.2018 >>> w której m.in. rozmowa z przedstawicielami Rudemaker.pl o zbliżającym się koncercie The Slackers, a także dużo dobrej muzyki.

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Goście:  Kacper "Kameleon" Wiśniewski i Michał "Mathus" Matusiak (wokaliści i współzałożyciele projektu Kompanija)

Data emisji: 29.10.2018

Godzina emisji: 22.01

kd

Playlista
Tagi

Czytaj także

30-lecie Zion Train. "Kultura alternatywna zastępuje mainstream"

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2018 14:00
W 1988 roku Neil Perch który wcześniej był doktorem biochemii, rozpoczął karierę jako Zion Train. - To była duża zmiana. Postanowiłem żyć z muzyki, więc w Oxfordzie założyłem sound system i tak się zaczęło - wspominał w rozmowie z Makenem.
rozwiń zwiń