X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

DJ Krzaku i Freedom Sound: ragga jungle budzi pozytywną agresję

- Uczucie, które wywołuje muzyka jungle’owa to pozytywna agresja. Roznosi cię power, ale połączony z radością, a nie ze złością - opowiadali Marcin Szawłowski i Andrzej Strycharczuk, czyli DJ Krzaku i Freedom Sound, którzy tym razem zagościli w Czwórce jako współtwórcy Warsaw Jungle Massive.
Andrzej Strycharczuk - DJ Krzaku, Marcin Szawłowski - Freedomsound, i Mirosław Maken Dzięciołowski
Andrzej Strycharczuk - DJ Krzaku, Marcin Szawłowski - Freedomsound, i Mirosław "Maken" Dzięciołowski Foto: Czwórka
O Audycji
Tytuł Strefa Dread 18.03.2019 22:00 18.03.2019 22:00
Opis

Jak tłumaczyli gatunek ragga jungle wywodzi się z rave’u. - Muzyka jungle rozpoczęła się na początku lat 90. ubiegłego stulecia w Wielkiej Brytanii. Wówczas po raz pierwszy rytmy zaczęły się robić szybsze, zaczęło je łamać, a zamiast tradycyjnego 4/4, jak w klasycznym techno czy w housie, wchodziły synkopy - mówili goście Czwórki. - To była chyba też brytyjska odpowiedź na popularność hip-hopu w Stanach Zjednoczonych. Śpiewano o tym, co dzieje się na ulicy, używając do tego agresywnej muzyki.

W programie mówiliśmy też o Warsaw Jungle Massive, czyli cyklicznej imprezie, promującej producentów, mcs, djs skupionych wokół szeroko rozumianej elektronicznej muzyki basowej z jamajskim pazurem. 23 marca odbędzie się bowiem 33. już odsłona tego wydarzenia. Tym razem na scenie wystąpią m.in. Demolition Man Aka Ras Demo, Mad Cannabeatz, a także goście Makena, czyli Warsaw Jungle Massive. Co jeszcze czeka uczestników tego wydarzenia i dlaczego warto się tam wybrać? o tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. 

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania drugiej godziny audycji "Strefa Dread", 18.03.2019 >>>

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Gość: Andrzej Strycharczuk (DJ Krzaku) i Marcin Szawłowski (Freedom Sound), organizatorzy cyklu imprez Warsaw Jungle Massive

Data emisji: 18.03.2018

Godzina emisji: 22.01

kd/pj

Playlista
Tagi
Playlista