"All I Want" The Beat Rootz - wkrótce premiera płyty

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2023 17:20
Od ukazania się ich EP-ki minęły trzy lata, teraz promują swój debiutancki album "All I Want", który za chwilę będzie miał premierę. Grupa The Beat Rootz była gościem "Strefy dread". - Przez ten czas ciężko pracowaliśmy nad wieloma kompozycjami, nie wszystkie znalazły się na płycie - mówi Stefano Auguste, wokalista i autor tekstów. - Chcieliśmy stworzyć swoją własną jakość i zaproponować brzmienie inne od już znanych.
The Beat Rootz Stefano Auguste, Artur Pavian Brzozowski, Aidan Hoyle i DJ Maken
The Beat Rootz Stefano Auguste, Artur Pavian Brzozowski, Aidan Hoyle i DJ MakenFoto: Czwórka
  • The Beat Rootz powstali w Warszawie w 2018 roku jako nowy projekt na multikulturalnej mapie stolicy.
  • Tworzą go muzycy z Polski, Anglii i Mauritiusu, Członkowie składu wcześniej zgromadzili sporo doświadczenia w wielu innych grupach reggae czy punk. 
  • Związani wcześniej byli m.in. z: The Rockas, Bartenders, Sedativa, Rockas Delight, Galago Band, Stage of Unity, Good Religion i innymi składami.   
  • 12 października będzie miał premierę ich debiutancki album zatytułowany "All I Want".

 

The Beat Rootz - kiedy powstała grupa?

Co łączy Polskę z pięknym, acz odległym Mauritiusem? Odpowiedź jest prosta - to muzyka reggae. Kolejne potwierdzenie tezy, że styl muzyczny wywodzący się z Jamajki jest uniwersalny. To on spowodował, że doświadczeni muzycy z Mauritiusa, Polski i Wielkiej Brytanii postanowili połączyć swoje siły i tak w 2018 roku powstał zespół The Beat Rootz. Wcześniej jego muzycy związani byli m.in. z takimi grupami jak: Transmisja, Galago Band, Rocka’s Delight, Stage of Unity, Vibes’n’Power czy The Bartenders.   

Kiedy będzie premiera płyty The Beat Rootz?

12 października będzie miał premierę debiutancki album The Beat Rootz zatytułowany "All I Want". Tuż przed premierą płyty studio Czwórki odwiedzili: 

  • Stefano Auguste "Rasta Nation" - wokal, 
  • Aidan Hoyle - saksofon, 
  • Artur "Pavian" Brzozowski - gitara prowadząca.

"All I Want" to debiutancki album, na którym znalazło się jedenaście autorskich utworów inspirowanych brzmieniami krajów pochodzenia członków The Beat Rootz. Stefano wnosi do zespołu inną perspektywę oraz promuje barwne i bogate dziedzictwo kulturowe swojej ojczyzny. Teksty piosenek są głównie jego autorstwa. - Teksty powstają głównie w mojej kuchni, gdzie siadam, gdy położę spać dzieci. I po prostu próbuję pisać - mówi muzyk. - Czasem w ciszy, inspirują mnie różne filmy dokumentalne, newsy, które do mnie docierają. Później na próbach wymyślamy muzykę, a ja staram się do niej dopasować coś ze swojej kolekcji wcześniej napisanych tekstów.

  

Ź. Youtube/The Beat Rootz, All I Want

Kto był producentem płyty "All I Want"?

- Najważniejsze jest chyba też to, że producentem tej płyty jest nasz przyjaciel Tomek Siwy i jemu bardzo wiele ta muzyka zawdzięcza - dodaje Artur "Pavian” Brzozowski. - Oprócz tekstów Stefano - który pisze z serca o tym, co się dzieje na świecie - dochodzi zderzenie tych wszystkich brzmień. To sprawia, że ta muzyka jest bardzo pomieszana i naprawdę różnorodna. I na tym też chyba polega właśnie jej inność.


Źr. YouTube/I Love my Life - The Beat Rootz - Video - Teledysk


"All I Want" - przesłanie 

Grupa The Beat Rootz odwiedziła studio Czwórki tuż po ataku Hamasu na Jerozolimę, do czego nawiązał prowadzący audycję DJ Maken, odwołując się do tytułowej piosenki zespołu "All I Want". - Potrzeba nam więcej miłości. Gdy będziemy epatować miłością, nie będziemy mieli wojny. Potrzeba nam więcej ludzi, również wśród polityków, którzy zajmują się miłością, a nie wojną - przekonuje Stefano Auguste. - To jest jedyny sposób, żeby te wojny, które rozgrywają się właściwie na całym świecie przez cały czas, a w szczególności wojna pomiędzy Ukrainą a Rosją, zostały w końcu zakończone. 

 

Posłuchaj
43:17 CZWORKA (mp3) 2023_10_08-19-14-45.mp3 The Beat Rootz o swojej debiutanckiej płycie "All I Want" (Strefa Dread/Czwórka)

 

Płyta "All I Want" The Beat Rootz będzie miała premierę w czwartek 12 października, premierze będzie towarzyszyć koncert grupy, który odbędzie się w Klubie Dzik w Warszawie.

The Beat Rootz - All I Have (live Strefa Dread Czwórka 08-10-2023) | Maken

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Goście: Stefano Auguste (Mauritius), Aidan Hoyle (Wlk. Brytania), Artur "Pavian" Brzozowski (Polska) - muzycy grupy The Beat Rootz.

Data emisji: 08.10.2023

Godzina emisji: 19.15

aw/mat.pras.

Czytaj także

Nigeryjski afrobeats i Fireboy DML podbijają serca świata

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2023 09:29
Pięć lat temu w Polsce powstała inicjatywa Afropolska, która skupia się na promocji afrykańskiej kultury w naszym kraju i integracji społeczności afrykańskiej. Organizują szereg niezwykłych inicjatyw, wydarzeń, koncertów. Teraz zapraszają na występ Fireboy DML. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jabbadub i "Temple", kolejny album z francuskiej wytwórni

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2023 13:17
W znanej francuskiej wytwórni ODG Prod ukazuje się kolejny album polskiego dubowego duetu Jabbadub. Z tej okazji studio Czwórki odwiedzili Dino oraz Mista B, by opowiedzieć o swojej muzycznej drodze.
rozwiń zwiń